Raport.

DM mBank oczekuje dużej zmienności na GPW, makro i wyniki spółek pomogą indeksom (opinia)

"Zgodnie z oczekiwaniami korekta indeksów, wykupienie rynku w krótkim okresie, niskie wyceny i osłabienie lokalnych walut były okazją dla globalnego kapitału do powrotu na rynki wschodzące. Dodatkowo ryzyko przykładane do emerging markets zostało zmniejszone po ogłoszeniu przez Chiny pakietu wspierającego gospodarkę oraz chęć powrotu do rozmów z USA ws. polityki celnej" - napisano w raporcie DM mBanku.
Analitycy dodają, że dzięki rosnącemu prawdopodobieństwu wejścia w życie PPK (od połowy 2019 roku) i poprawiającemu się momentum wyników, w ostatnich tygodniach GPW wreszcie pokazała relatywną siłę vs. EM.
"Sierpień powinien upłynąć pod wpływem pozytywnego momentum makro i dobrych raportów okresowych za drugi kwartał. Z drugiej strony, przed nami rozstrzygnięcia co do kolejnego etapu wojny handlowej Chiny-USA (pakiet produktów o wartości 200 mld USD), gdzie USA zaostrzają stanowisko, a rynki zdyskontowały już chęć powrotu Chińczyków do negocjacji" - napisano w raporcie.
Pomimo ostatnich wzrostów analitycy oczekują utrzymania pozytywnego sentymentu do sektora finansowego.
"Szczególnie pozytywnie postrzegamy silny popyt na kredyty detaliczny w wynikach za 2Q’18, który naszym zdaniem będzie napędzał wyniki także w kolejnych kwartałach" - napisano.
Zwracają też uwagę, że przecena sektora bankowego w CEE pozostawiła wyceny OTP, Erste Banku czy Komercni Banka na bardzo atrakcyjnym poziomie.
Z kolei w wynikach spółek chemicznych za drugi kwartał będzie widać wyższe ceny gazu i surowców energetycznych. Słabsze wyniki Ciech mogą być okazją do kupna.
"Po ostatnim dość odosobnionym w sektorze rajdzie polskich spółek rafineryjnych obniżamy rekomendacje dla Orlenu i Lotosu do sprzedaj. Preferujemy akcje MOL-a oraz PGNiG, który dość wybiórczo reaguje na docierające na rynek informacje (wielka wyprzedaż po decyzji dywidendowej i brak reakcji na dobre wyniki, decyzję taryfową z URE czy wyrok arbitrażu)" - napisano w raporcie.
DM mBanku wskazuje, że indeks WIG-Energia, po słabszym czerwcu, ponownie pokazuje oznaki ożywienia, czemu sprzyjają trendy na TGE i dobre perspektywy wyników sektora w ‘19.
"Liczymy, że będzie to początek większego ruchu na polskich spółkach energetycznych, na których dostrzegamy duży dwucyfrowy potencjał wzrostu" - napisano w raporcie.
Analitycy w sierpniu spodziewają się wzmocnienia kursu Orange Polska po dobrych wynikach za 2Q’18 oraz podpisaniu umowy z T-Mobile. Z kolei notowania Play mogą być pod presją. Podtrzymują pozytywne podejście do Agory oraz Wirtualnej Polski. W przypadku Agory wskazują jednak na perspektywę słabych wyników za 2Q’18. Pozytywne podejście mają do Comarchu, Atende i Asseco South Eastern Europe.
W ocenie DM mBanku w drugim kwartale niska baza oraz osłabienie PLN pozytywnie przełożyły się na dynamikę poprawy wyników. Pozytywnych zaskoczeń analitycy upatrują w Alumetalu, Amice, Cognor, Famurze, Kernelu i Tarczyńskim, a negatywnych w Boryszewie i Impexmetalu. Wyniki drugiego kwartały nie będą raczej pozytywnie wpływały na sentyment do spółek surowcowych. Fundamenty cen węgla i metali pozostają dobre, ale perspektywy wojny handlowej uderzają w sentyment.
"Spadek zysku netto segmentu budowlanego w Budimeksie o niemal 50 proc. r/r w drugim kwartale nastraja pesymistycznie do całego sektora, w którym kolejny kwartał z rzędu spodziewamy się wzrostu przychodów przy pogarszających się marżach" - napisano w raporcie.
"Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do sektora deweloperskiego. Zwracamy uwagę na wysoki DYield’19 w niektórych spółkach z sektora (12-13 proc. w Atalu, Dom Development, Echo, LCC Corp)" - dodano.
W przypadku sektora handlowego analitycy DM mBanku preferują pozytywne podejście do CCC, Eurocash, LPP, Bytomia oraz Vistuli. Ich zdaniem pod presją mogą znaleźć się notowania Amrestu oraz Dino Polska.

Lista plików:

 • Załącznik nr: 1

  Pobierz plik

  Przegląd miesięczny: sierpień 2018
  czwartek, 2 sierpnia 2018 | opracowanie cykliczne
  Rynek akcji, makroekonomia

  Rynek akcji
  Ryzyko eskalacji wojny handlowej w sierpniu pozostaje wysokie, dlatego oczekujemy dużej zmienności indeksów. Dobre makro i wyniki spółek powinny wspierać indeksy.
  Ze spółek
  Finanse Pomimo ostatnich wzrostów oczekujemy utrzymania pozytywnego sentymentu do sektora finansowego. Szczególnie pozytywnie postrzegamy silny popyt na kredyty detaliczny w wynikach za 2Q’18, który naszym zdaniem będzie napędzał wyniki także w kolejnych kwartałach. Zwracamy też uwagę, że przecena sektora bankowego w CEE pozostawiła wyceny OTP, EBS czy KOMB na bardzo atrakcyjnym poziomie.
  Chemia Spółki chemiczne w 2Q’18 odczują wyższe ceny gazu i surowców energetycznych. Słabsze wyniki Ciech jako okazja do kupna.
  Paliwa Po ostatnim dość odosobnionym w sektorze rajdzie polskich spółek rafineryjnych obniżamy rekomendacje dla Orlenu i Lotosu do sprzedaj. Preferujemy akcje MOL -a oraz PGNiG, który dość wybiórczo reaguje na docierające na rynek informacje (wielka wyprzedaż po decyzji dywidendowej i brak reakcji na dobre wyniki, decyzję taryfową z URE czy wyrok arbitrażu).
  Energetyka Indeks WIG -Energia, po słabszym czerwcu, ponownie pokazuje oznaki ożywienia, czemu sprzyjają trendy na TGE i dobre perspektywy wyników sektora w ‘19. Liczymy, że będzie to początek większego ruchu na polskich spółkach energetycznych, na których dostrzegamy duży dwucyfrowy potencjał wzrostu.
  Telekomunikacja, media, IT W sierpniu spodziewamy się wzmocnienia kursu OPL po dobrych wynikach za 2Q’18 oraz podpisaniu umowy z T -Mobile. Z kolei notowania Play mogą być pod presją. Podtrzymujemy pozytywne podejście do AGO oraz WPL. W przypadku AGO wskazujemy jednak na perspektywę słabych wyników za 2Q’18. Pozytywne podejście mamy do CMR, ATD i ASE.
  Przemysł, surowce W 2Q’18 niska baza oraz osłabienie PLN pozytywnie przekładać się będzie na dynamikę poprawy wyników. Pozytywnych zaskoczeń upatrywalibyśmy w AML, AMC, COG, FMF, KER i TAR. Negatywnych w BRS i IPX. Wyniki 2Q nie będą raczej pozytywnie wpływały na sentyment do spółek surowcowych. Fundamenty cen węgla i metali pozostają dobre, ale perspektywy wojny handlowej uderzają w sentyment.
  Budownictwo Spadek ZN segmentu budowlanego w Budimeksie o niemal 50% r/r w 2Q’18 nastraja pesymistycznie do całego sektora, w którym kolejny kwartał z rzędu spodziewamy się wzrostu przychodów przy pogarszających się marżach.
  Deweloperzy Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do sektora deweloperskiego. Zwracamy uwagę na wysoki DYield’19 w niektórych spółkach z sektora (12 -13% w 1AT, DOM, ECH, LCC).
  Handel Poprawa sytuacji konsumenta pozytywnie przekłada się na wyniki spółek w 2Q’18. Preferujemy pozytywne podejście do CCC, EUR, LPP, BTM oraz VST. Naszym zdaniem pod presją mogą znaleźć się notowania EAT oraz DNP.
  Kluczowe rekomendacje Pozytywne: 1AT, ALR, AMC, BTM, CCC, CIE, EBS, ECH, ENA, ENG, EUR, FMF, FTE, JSW, KGH, KER, LCC, LPP, PFL, PGE, PGN, POZ, STL, TPE, UNI Negatywne: CEZ, EAT, KSW, LTS, PKN
  Pełne raporty dostępne są wyłącznie dla osób posiadających rachunki w Domu Maklerskim mBanku Zaloguj się do serwisu informacyjnego lub załóż rachunek na www.mDM.pl


  Nowe rekomendacj e
  Spółka Rekomendacja Cena docelowa
  Budimex trzymaj ► 125,00 PLN ▼
  Ciech kupuj ► 82,52 PLN ▲
  Dom Dev. kupuj ▲ 87,80 PLN ►
  Erste Bank kupuj ▲ 43,00 EUR ▲
  Famur kupuj ► 6,56 PLN ▼
  Grupa Azoty trzymaj ► 42,13 PLN ▼
  Grupa Kęty trzymaj ► 355,61 PLN ▼
  ING BSK akumuluj ▼ 212,00 PLN ►
  Jeronimo Martins kupuj ► 15,20 EUR ▼
  JSW kupuj ► 108,69 PLN ▲
  KGHM kupuj ► 111,08 PLN ▼
  Kruszwica niedoważaj ▼ -
  Lotos sprzedaj ▼ 52,51 PLN ►
  Millennium sprzedaj ▼ 7,00 PLN ►
  PKN Orlen sprzedaj ▼ 76,84 PLN ►
  PZU akumuluj ▼ 47,50 PLN ▼
  Wirtualna Polska kupuj ▲ 60,00 PLN ► Indeksy Kurs bieżący 1M YTD
  WI G 6 0 2 2 6 +7 ,6 % - 6 %
  A T X 3 4 2 6 +5 ,6 % +2 %
  B U X 3 6 2 0 8 +0 ,2 % - 8 %
  PX 1 0 9 0 +2 ,4 % +6 %
  Indeksy sekt orowe W IG 1M YTD
  2 3 1 5 +9 ,6 % - 5 %
  4 3 5 2 +3 ,9 % - 7 %
  1 3 0 1 1 +3 ,4 % - 8 %
  7 9 5 7 +1 0 ,2 % - 6 %
  2 1 8 3 +1 ,9 % - 2 3 %
  1 2 2 3 3 +2 ,9 % - 2 0 %
  2 4 1 7 +3 ,1 % - 1 9 %
  3 7 8 8 +7 ,9 % - 1 4 %
  2 0 8 7 +1 0 ,2 % +2 %
  4 7 3 4 - 2 ,3 % - 1 %
  2 1 3 5 +2 ,2 % - 3 %
  6 8 2 3 +5 ,2 % - 9 %
  6 6 6 0 +1 0 ,8 % - 7 %
  3 6 1 1 +4 ,3 % - 0 %
  648 - 0 ,6 % - 1 3 %
  Top 5 / W orst 5 1M YTD
  0 ,1 4 +7 5 ,0 % - 1 3 %
  4 ,3 1 +5 6 ,7 % - 4 0 %
  1 ,3 8 +4 6 ,8 % - 4 1 %
  4 ,1 5 +3 3 ,0 % +3 %
  0 ,4 2 +3 1 ,3 % +1 7 %
  4 ,4 0 - 2 1 ,4 % - 4 6 %
  5 ,3 8 - 2 2 ,0 % - 3 9 %
  1 ,3 3 - 2 5 ,7 % - 6 8 %
  1 0 4 ,0 0 - 2 9 ,9 % - 4 7 %
  1 ,2 6 - 3 7 ,0 % - 6 7 %
  M e di c a l go
  K o pe x
  E l e me nta l
  P o l i me x - M S
  C F I H o l di ng
  E k o E x po rt
  E l e k tro ti m
  Wo rk S e rv i c e
  P B G
  T ra k c ja
  I nfo rma ty k a
  M e di a
  N i e ruc ho mo ś c i
  P a l i wa
  O dzi e ż
  T e l e k o muni k a c ja
  S po ży wc zy
  WI G 2 0
  mWI G 4 0
  s WI G 8 0
  B a nk i
  B udo wni c two
  C he mi a
  E ne rgi a
  G ó rni c two


  2
  Rynek akcji
  Wzrost stóp procentowych w USA rodzi obawy o rosnące płatności z tytułu obsługi kredytów (szczególnie hipotecznych), co może mieć negatywny wpływ na poziom konsumpcji w USA. Wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych do 4,25% oznacza, że w ujęciu historycznym jest ono nadal relatywnie niskie, a biorąc pod uwagę poprawę sytuacji na rynku pracy oraz fakt, że Amerykanie spłacili część kredytów, skala obciążeń z tytułu odsetek w relacji do dochodu rozporządzalnego nadal utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie (2,8% w 1Q).
  Wojna celna – kolejne odsłony przed nami Wojna celna z Chinami ma szersze podłoże i sprowadza się do żądań USA dotyczących m.in. zaprzestania: subsydiowania przez rząd chiński spółek technologicznych w ramach programu China 2025 (nierówna konkurencja na rynkach międzynarodowych), łączenia dostępu do rynku chińskiego z przymusowym transferem technologii przez zagranicznych inwestorów, wykupu amerykańskich spółek technologicznych przez chińskie podmioty wspierane przez państwowe banki, naruszania patentów i kradzieży własności intelektualnej. Gros z tych żądań będzie bardzo trudne do osiągnięcia, dlatego po tym jak Chiny nieoficjalnie zadeklarowały chęć przystąpienia do ponownych rozmów (pozytywna reakcja rynków), z administracji Trumpa wypłynęła informacja o zamiarze podwyższenia odwetowych taryf (z 10% na 25%) na chińskie towary o wartości 200 mld USD. Decyzja jeszcze nie zapadła (potencjalny termin wejścia w życie to koniec sierpnia), ale pokazuje że „pula na stole pokerowym” rośnie, a kolejne odsłony rozgrywki nadal przed nami. W odpowiedzi na amerykańskie cła Chiny przygotowały pakiet stymulacyjny, który miałby zniwelować wpływ wojny handlowej na chińskie firmy. Pakiet obejmuje m.in. zwiększenie wydatków fiskalnych jak również zwiększenie płynności w systemie bankowym. Z kolei, zmalało prawdopodobieństwo eskalacji wojny handlowej na linii USA -UE. Wprawdzie przedstawiciele UE poinformowali, że w przypadku wprowadzenia przez USA ceł na europejskie samochody, przygotowali odwetowe taryfy na produkty amerykańskie warte ok. 20 mld USD (lista ta zawiera produkty rolne, maszyny i produkty technologiczne), to jednak po spotkaniu Trump -Juncker rynki uwierzyły, że obie strony osiągną kompromis. Obie strony zadeklarowały chęć utrzymania polityki zerowych stawek celnych na większość produktów, zawieszenie ceł na stal i aluminium, rozwiązanie kwestii ceł na samochody. Należy przy tym pamiętać, że nie mamy do czynienia z nową umową h a n d l o w ą , a j e d y n i e w s t ę p n y m , n i e f o r m a l n y m porozumieniem. W ocenie niektórych obserwatorów może ono być elementem wzmacniającym pozycję USA w rozmowach z prawdziwym geopolitycznym przeciwnikiem, tj. Chinami.
  Jednak pierwszy miesiąc dywergencji – sygnał
  ostrzegawczy dla rynku W strategii inwestycyjnej na rok 2018 zwracaliśmy uwagę na wysokie zalewarowanie zajętych pozycji na amerykańskim rynku akcji, przy czym nie sam poziom zadłużenia historycznie wskazywał na odwrócenie trendu, ale powstałe dywergencje (wzrost indeksu przy spadku zadłużenia). W czerwcu przy wzroście S&P500 o 0,5% m/m net margin debt obniżył się o 6,4% m/m. FINRA publikuje dane z miesięcznym opóźnieniem, więc nie wiemy, czy tendencja ta powtórzyła się w lipcu. Biorąc pod uwagę, że indeks zwyżkował w tym czasie o 3,6% m/m, a średni poziom bieżącego P/E przekracza 20, naszym zdaniem dalszy spadek margin debt w tej sytuacji byłby sygnałem ostrzegawczym na kolejne miesiące.
  Zgodnie z oczekiwaniami korekta indeksów, wykupienie rynku w krótkim okresie, niskie wyceny i osłabienie lokalnych walut były okazją dla globalnego kapitału do powrotu na EM. Dodatkowo ryzyko przykładane do EM zostało zmniejszone po ogłoszeniu przez Chiny pakietu wspierającego gospodarkę oraz chęć powrotu do rozmów z USA ws. polityki celnej. Dzięki rosnącemu prawdopodobieństwu wejścia w życie PPK (od połowy 2019 r.) i poprawiającemu się momentum wyników, w ostatnich tygodniach GPW wreszcie pokazała relatywną siłę vs. EM. Sierpień powinien upłynąć pod wpływem pozytywnego momentum makro i dobrych raportów okresowych za 2Q. Z drugiej strony, przed nami rozstrzygnięcia co do kolejnego etapu wojny handlowej Chiny -USA (pakiet produktów o wartości 200 mld USD), gdzie USA zaostrzają stanowisko, a rynki zdyskontowały już chęć powrotu Chińczyków do negocjacji.
  Makro nadal wspiera rynki Momentum makro w głównych gospodarkach światowych pozostaje pozytywne, pomimo rosnącego zagrożenia wojną handlową. Można było oczekiwać, że wskaźniki wyprzedzające zareagują na ten czynnik ryzyka bardziej negatywnie, tymczasem w przypadku Chin PMI w przemyśle obniżył się do 50,8 (vs. 51,0 poprzednio). W Strefie euro wskaźniki wyprzedzające pokazały niejednoznaczną sytuację. W największych gospodarkach, tj. w Niemczech i Francji, nastąpił wzrost PMI w przemyśle odpowiednio 56,9 vs. 55,9 i 53,3 vs. 52,5. Z drugiej strony, miało miejsce pogorszenie oczekiwań na peryferiach Strefy (szczególnie we Włoszech i Hiszpanii). Bilans netto jest dodatni, bo zagregowany wskaźnik dla przemysłu Strefy wzrósł do 55,1 vs 54,9. W Polsce wskaźnik obniżył się do 52,9 z 54,2 w czerwcu. Największym zaskoczeniem jeśli chodzi o wskaźniki wyprzedzające był spadek ISM Manufacturing (58,1 vs. 60,2, gdzie nowe zamówienia 60,2 vs. 63,5). Zwracamy uwagę, jak wygląda obecny cykl dla wskaźnika ISM na tle poprzednich długoterminowych cykli gospodarczych (ryzyko spowolnienia). ISM Manufacturing w poszczególnych cyklach
  Źródło: Bloomberg Wojna handlowa nie zmieniła nastawienia FOMC, co do ścieżki podwyżek stóp procentowych (2 jeszcze w tym roku). W ocenie FED gospodarka nadal znajduje się w fazie ekspansji, ze szczególnym uwzględnieniem silnego rynku pracy i nadal dobrego momentum w budownictwie. Pomimo, że FED stopniowo zacieśnia/normalizuje politykę monetarną to w skali gospodarki światowej podaż pieniądza nadal silnie rośnie, głównie za sprawą polityki ECB (ponad 8% wzrost bilansu r/r), BoJ oraz Chin. 30
  35
  40
  45
  50
  55
  60
  65
  70
  75
  1 7 13 19 25 31 37 43 49 55 61 67 73 79 85 91 97 103 109 115 121 127 133
  2009+ 1981+ 1991+  3
  2015
  Kluczowy w naszej opinii czynnik dla rozwoju rynku kapitałowego w Polsce i relatywnie silnego zachowania cen na GPW, za jaki uważamy PPK, prawdopodobnie osiągnął punkt przełomowy. W połowie lipca Ministerstwo Finansów poinformowało o porozumieniu co do założeń PPK ze stroną s p o ł e c z n ą ( z w i ą z k i z a w o d o w e , p r z e d s t a w i c i e l e pracodawców). W drugiej połowie sierpnia br. projekt ustawy ma zostać skierowany pod obrady Rady Ministrów. Podstawowe założenia PPK nie uległy zmianie. Główną różnicą w stosunku do pierwotnych założeń programu jest różny czas implementacji programu przez firmy: największe podmioty (zatrudnienie 250+) zaczną stosować go od 1 lipca 2019 r., co pół roku będą dołączały kolejne aż do najmniejszych (zatrudnienie <20), które wejdą do systemu dopiero od 1 stycznia 2021 r. Podtrzymujemy opinię, że PPK jest dla polskiej giełdy szansą wyjścia z postępującej marginalizacji na arenie europejskiej i szansą dla spółek na wyższe wskaźniki wycen (obecnie istnieją duże dyskonta z tytułu niskiej płynności). Szacujemy, że w pierwszym pełnym roku funkcjonowania PPK, fundusze mogłyby zostać zasilone kwotą ok. 11 mld PLN, z czego ok. 1/3 mogłaby trafić na GPW.
  Nieco lepsze wyniki spółek za 2Q Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, 2Q przyniósł wreszcie bardziej pozytywne momentum w wynikach spółek, szczególnie jeśli chodzi o spółki przemysłowe, informatyczne i bezpośrednio eksponowane na konsumenta (po części to zasługa niskich oczekiwań). In plus zaskakują również wolumeny kredytów w bankach (jednak przy rosnącym koszcie ryzyka). Pomimo, że prognozowana dynamika PKB, począwszy od 3Q, zacznie powoli się obniżać (nasi makroekonomiści prognozują wzrost w poszczególnych kwartałach br. odpowiednio na poziomie: 5,2%; 5,4%; 4,8%; 4,7% r/r), to uważamy, że wyniki spółek nadal będą się poprawiać m.in. za sprawą przenoszenia wyższych kosztów pracowniczych na finalnego klienta. Michał Marczak tel. +48 22 438 24 01 michal.marczak@mbank.pl
  Net margin debt na tle S&P500
  Źródło: FINRA, Bloomberg
  Umorzenia w TFI, napływ USD do ETF, szansa na
  PPK Pod względem przepływów kapitałowych czerwiec był najsłabszym miesiącem dla polskich funduszy akcyjnych od października 2016. Jak podaje IFZA odpływy netto wyniosły 996 mln PLN, co daje łączną kwotę -2,3 mld PLN od początku roku. Oczywiście nie posiadamy jeszcze danych za lipiec, ale wydaje się, że skala umorzeń w minionym miesiącu była zdecydowanie mniejsza, głównie za sprawą poprawy sentymentu na GPW. To z kolei efekt odwrócenia się trendu umorzeń w ETF dedykowanych na EM, który trwał nieprzerwanie w kolejnych tygodniach od początku maja br. Wprawdzie w całym lipcu bilans przepływów ETF dla tej klasy aktywów to -180 mln USD, to jednak ostatnie dwa tygodnie miesiąca przyniosły funduszom netto +471 mln USD.
  -350
  -300
  -250
  -200
  -150
  -100
  -50
  0


  4
  WTI/Brent (spadek zapasów w Cushing i wysoki eksport ropy z amerykańskich portów) oraz ponowny okresowy wzrost dyferencjału Ural/Brent powyżej 2 USD/Bbl (obecnie znów zbliża się on jednak do 1 USD/Bbl). ■ Niższe ceny ropy pomagały również sektorowi petrochemicznemu, gdzie chwilowo osłabła presja z zaplanowanych na ten rok uruchomień nowych mocy (sygnały o opóźnieniach). ■ Ceny gazu zarówno na europejskim, jak i polskim rynku w ostatnich tygodniach były stabilne. ■ W takim otoczeniu makro bardzo dobrze zachowywały się Orlen i Lotos, ale tylko w przypadku tego drugiego można tłumaczyć to lepszymi wynikami za 2Q. Ten optymizm na kursach nie był jednak powszechny w sektorze i reakcja rynku może być naszym zdaniem przesadzona (obniżamy rekomendacje do sprzedaj). Nadal preferujemy akcje MOL oraz PGNiG, pomimo mocno rozczarowującej decyzji głównego właściciela w kwestii dywidendy (zwracamy uwagę na decyzję taryfową, wstępny wyrok ws. Gazpromu i dobre wyniki 2Q). ■ Kluczowe rekomendacje: Lotos (sprzedaj), MOL (akumuluj), PGNiG (kupuj), PKN Orlen (sprzedaj).
  Energetyka ■ Notowania CO 2 wzrosły w lipcu powyżej 17 EUR/t z 15 EUR/t z końca czerwca, ale nie przełożyło się to istotnie na ceny energii na EEX (okolice 44 -45 EUR/MWh), gdyż koszty uprawnień zostały zamortyzowane przez tańszy węgiel ( -4% m/m) i spadek CDS. ■ W Polsce ceny energii nadrabiały słabszy czerwiec i w kontrakcie na rok 2019 zanotowaliśmy zwyżkę do prawie 227 PLN/MWh, czyli +20 PLN/MWh przy droższych uprawnieniach do emisji zaledwie o 8 PLN/MWh. Wydaje się, że tak ewidentny wzrost CDS (integracja pionowo większości spółek i uruchamianie nowych bardziej sprawnych jednostek) przeszedł jednak bez echa na GPW, podobnie jak rosnące ceny zielonych certyfikatów (wzrost powyżej 90 PLN/MWh). Ponownie WIG -Energia był gorszy od szerokiego indeksu WIG i branżowego MSCI Utilities Europe. ■ Ceny na TGE przestały już reagować na słowne interwencje URE i zaklinające rzeczywistość zmiany legislacyjne w zakresie obliga giełdowego. Jedynym ryzykiem dla branży w kontekście przyszłorocznych wyników pozostaje kwestia taryfy G, ale ostatnia decyzja Regulatora dotycząca cennika gazowego pozwala na umiarkowany optymizm w tej kwestii. ■ Polski sektor energetyczny, mimo wzrostów z ostatnich dni, nadal notowany jest blisko minimów na wskaźniku EV/EBITDA’18. Biorąc pod uwagę ostatnie trendy makro, zbliżające się rozstrzygnięcia aukcji mocowych i perspektywę znacznej poprawy FCF rekomendujemy kupowanie akcji Enei, Energi, PGE i Tauronu. W przypadku CEZ utrzymujemy rekomendację sprzedaj (relatywnie wysoka wycena, zdyskontowane bieżące makro w konsensusie, nieuwzględnione ryzyko projektu atomowego). ■ Kluczowe rekomendacje: CEZ (sprzedaj), Enea (kupuj), Energa (kupuj), PGE (kupuj), Tauron (kupuj).
  Telekomunikacja, media, IT ■ D ą ż e n i e o p e r a t o r ó w t e l e k o m u n i k a c y j n y c h d o konwergencji fixed + mobile jest widoczne zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. W maju’18 Liberty Global sprzedał Vodafone operatorów kablowych działających w Niemczech, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Transakcja miała wartość 18,4 mld EUR. Mnożnik w transakcji wyniósł 10,9x EBITDA’19 (licząc bez
  Finanse
  ■ Uważamy, że atrakcyjna wycena sektora oraz wyniki za 2Q’18 wspierają pozytywny sentyment do polskiego sektora bankowego. Wyniki banków potwierdzają, że nadal jest potencjał do poprawy marży odsetkowej, a co najważniejsze widoczny jest silny popyt na kredyty detaliczne. Uważamy, że dynamiczna sprzedaż kredytów detalicznych pomoże utrzymać konsensus w obliczu braku podwyżek stóp procentowych nie tylko na ten rok ale i następne lata przynajmniej dla części banków. ■ Z polskiego sektora bankowego największy potencjał wzrostu nadal widzimy w Alior Banku, a następnie Pekao. Uważamy, że rynek zbyt pesymistycznie podchodzi do skutków ewentualnej fuzji pomiędzy tymi instytucjami. ■ Obniżamy cenę docelową dla PZU do 47,15 PLN/akcję. Rewizja prognoz wynika głównie z oczekiwanego przez nas słabego wyniku inwestycyjnego Spółki w 2018 roku. Z drugiej strony pozytywnie postrzegamy wzrost składki przypisanej brutto oraz zarobionej a także dynamikę kosztów. Zalecamy akumulowanie walorów PZU. ■ Zalecamy także kupno banków w regionie, takich jak Komercni Bank, Erste Bank czy OTP, które naszym zdaniem również są atrakcyjnie wycenione. Katalizatorem dla kursu akcji powinny być wyniki za 2Q, które doprowadzą do podwyżek całorocznych oczekiwań. ■ Kluczowe rekomendacje : Alior Bank (kupuj), Erste Bank (kupuj), Bank Millennium (sprzedaj).

  Chemia
  ■ Indeksy MSCI Chemicals dla Europy i świata w lipcu nieznacznie wzrosły w lipcu (+4% m/m) i są notowane blisko swoich trzyletnich średnich na wskaźnikach P/E i EV/EBITDA. Na konferencji Chemical Event mBanku zagraniczne spółki zwracały uwagę na utrzymujący się wysoki popyt na produkty, ale ze względu na wysoką bazę wyników trudno jest przy rosnących kosztach surowców realizować zdecydowanie wyższe marże. ■ Mimo dynamicznych spadków od początku roku pozostajemy ostrożni odnośnie inwestycji w akcje Grupy Azoty z uwagi na oczekiwany dalszy spadek wyników w 2Q’18 oraz 3Q’18 oraz perspektywę ujemnych FCF w nadchodzących latach. Nie bylibyśmy mocno zaskoczeni, jeśli EBITDA w 2Q’18 spadłaby poniżej 200 mln PLN (poniżej konsensusu). ■ Najbardziej atrakcyjny wciąż wydaje nam się Ciech. Mimo słabszych r/r wyników w 2Q’18 spółka może zachowywać się dobrze na tle sektora z uwagi na perspektywę wzrostów cen sody w 2019 roku. Obecnie Ciech jest wyceniany z dyskontem do spółek porównywalnych na wskaźnikach P/E oraz EV/EBITDA. ■ Kluczowe rekomendacje : Ciech (kupuj).

  Paliwa
  ■ Lipiec przyniósł korektę na rynku ropy, choć wydaje się że lokalny dołek jest już za nami i Brent powinien wracać w okolice 80 USD/Bbl. Dane rynkowe wskazują bowiem na kontynuację spadków zapasów surowca, a po stronie podażowej zapowiadane zwiększenie wolumenów w OPEC po przywróconych sankcjach na Iran następuje wolniej niż zapowiadano. ■ W otoczeniu taniejącego surowca, wyraźnie odbiły marże rafineryjne w Europie, szczególnie na ciężkich produktach (bezpośredni efekt spadków cen ropy) i benzynie (efekt mocnych spadków zapasów w USA w związku z obniżeniem produkcji w rafineriach amerykańskich). Europejskim przetwórcom pomagał też spadek spreadu
  Sektory  5
  wynikach znaleźlibyśmy takie spółki jak: Amica, Cognor, Elemental, Famur, Kernel, czy Stelmet. Jak dotychczas lepsze od oczekiwań wyniki Apator i Forte zostały bardzo entuzjastycznie odebrane przez rynek. ■ Z płynnych spółek obecnie najbardziej przekonani jesteśmy do inwestycji w akcje Amica (odwrócenie negatywnych tendencji poprzednich kwartałów w 2Q’18), Famur (rosnące wyniki finansowe q/q oraz r/r) i Kernel (w 2Q’18 pierwsze od sześciu kwartałów przełamanie spadkowego trendu). Z mniej płynnych spółek naszym zdaniem potencjał do wzrostu ma jeszcze Cognor, ale oczekiwane bardzo dobre wyniki 2Q’18 oraz 3Q’18 wykorzystywalibyśmy do ostrożnego zamykania pozycji. ■ W miesięcznicy obniżamy nasze pozycjonowanie (z równoważ do niedoważaj) dla Kruszwicy. Według USDA zbiory rzepaku w UE mogą spaść w bieżącym sezonie nawet o 2 mln ton. GUS oczekuje spadku zbiorów w Polsce nawet do 2,2 mln ton ( -16% r/r). Na informacje o słabych zbiorach reagują również ceny ziarna (wzrosty od początku wakacji). Informacja o słabych zbiorach rzepaku w Polsce jest negatywna dla jego przetwórców z uwagi na większą konkurencję o ziarno (spadek marży i spadek wolumenu). ■ Kluczowe rekomendacje i pozycjonowania : Amica (przeważaj), Famur (kupuj), Forte (przeważaj), Kernel (kupuj), Kruszwica (niedoważaj), Pfleiderer Group (przeważaj), Pozbud (przeważaj), Stelmet (kupuj).

  Wydobycie
  ■ Rynek metali przemysłowych naszym zdaniem znajduje się na rozdrożu. Z jednej strony popytowi na metale sprzyja korzystne momentum w Azji (trzeci miesiąc z rzędu rosnącego importu netto miedzi do Chin, wzrost akcji kredytowej w Chinach, spadające monitorowane zapasy na giełdach, wzrost rejestracji samochodów osobowych w Chinach). Z drugiej zaś ryzyko nasilenia wojny handlowej między USA a Chinami pogrzebało sentyment wokół metali przemysłowych w lipcu. ■ Ceny miedzi w ostatnich dwóch miesiącach praktycznie podążały za notowaniami walut rynków wschodzących (EM) oraz ilością netto otwartych pozycji spekulacyjnych. Liczba otwartych pozycji spekulacyjnych na miedzi spadła lokalnie w VII’18 do najniższego poziomu od III’17 roku, tj. do jedynie 9 tys. sztuk. Od lokalnego szczytu w IV’18 liczba pozycji na metalach ogółem spadła o ponad 1/3 (650 tys. sztuk). To z kolei pociągnęło za sobą notowania surowców. Bieżący poziom według nas może zachęcać inwestorów do kupna metali pod ich techniczne odbicie c e n . O b e c n i e c o r a z b a r d z i e j z w i ę k s z a s i ę prawdopodobieństwo przestoju w największej kopalni świata Escondida. W końcówce lipca związki zawodowe odrzuciły ostateczną propozycję zarządcy kopalni. ■ Wysoka produkcja stali na świecie (duża ilość globalnie prowadzonych projektów infrastrukturalnych) oraz zwiększające się obłożenie mocy produkcyjnych pozytywnie przekłada się na ceny stali. Warto zwrócić uwagę, że w lipcu ze względu na ograniczenia produkcyjne w Chinach (środowiskowe) ceny prętów żebrowanych wzrosły do najwyższego poziomu od ponad 5 lat (pozytywnie dla Cognor). Obecnie marże na produkcji podstawowych wyrobów dla producentów wielkopiecowych (BOF) są na najwyższym od 3 lat poziomie (brak ryzyka presji na koszty wsadów – koksu i rudy). ■ Po słabym, pod względem wolumenów importu węgla koksowego do Chin początku roku, w kwietniu import wraca do normalności. Dodatkowo od miesiąca spadają zapasy koksu w chińskich portach – pozytywny wpływ na ceny węgla koksowego. Warto naszym zdaniem zwrócić uwagę, że zapasy stali na rynku w Chinach spadają w najszybszym tempie od ostatnich 5 lat.
  synergii), 8,6x (z efektem 5 -letnich synergii). Warto zwrócić uwagę, że Vodafone nabył aktywa tylko w krajach, gdzie mógł stworzyć telekomy konwergentny fixed + mobile bazując na posiadanych już aktywach. ■ Na rynku polskim, po zakupie 33% pakietu Netii, Cyfrowy Polsat zwiększył stan posiadania do 66% udziałów w maju’18. Główne powody transakcji to pozyskanie infrastruktury. Dodatkowymi argumentami jest potencjał do sprzedaży usług B2C oraz nowy rynek (Cyfrowy działał głównie na terenach nisko zurbanizowanych, Netia – w największych miastach). ■ Z kolei T -Mobile podpisał z Orange Polska umowę w sprawie hurtowego dostępu do sieci FTTH w zakresie transmisji danych. ■ Według prognozy agencji mediowej Zenith, wartość polskiego rynku reklamowego wzrośnie w tym roku o 4,8% i wyniesie na koniec roku 7,410 mld PLN netto. Globalne wydatki reklamowe wzrosną w tym roku o 4,5%. W grudniu’17 Zenith prognozował wzrost o 1,9% R/R, w marcu’18 prognozę podwyższono do 2,3%. Obecny wzrost jest dość duży. W komentarzu, Zenith tłumaczy podwyższenie prognoz dobrymi danymi makro. Rewizja prognoz jest najbardziej zauważalna w przypadku segmentu telewizyjnego”: +5,6% vs. +1,4% w marcu’18. Prognozowany wzrost wynika wprost z inflacji cen czasu antenowego. Wysoki popyt sprawia, że stacje telewizyjne wyprzedają w całości swoje bloki reklamowe. Na niezmienionym poziomie pozostaje prognoza wzrostu rynku reklamy online – w tym roku wydatki na reklamę w Internecie wzrosną o 8,1%. ■ W lipcu’18 WIG INFO wzrósł o 9,2%. Zwracamy uwagę na istotnie gorsze zachowanie się indeksu od MSCI IT EU od początku roku. Mediana P/E 12M fwd dla spółek IT wynosi obecnie 14,7x i jest 3,9% poniżej historycznej średniej z 3 lat, tym samym poziom premii spadł o 5p.p. w ciągu trzech miesięcy. W lipcu’18 wzrost notowań kursu zanotowało 5 z 7 pokrywanych przez nas spółek IT, największe w przypadku spółek: ACP (+13,7%), CMR (+13,2%), ASE (+15,6%) i WAS (+16,1%). ■ Zbliża się sezon wyników za 2Q’18. Szacujemy wzrost wyniku EBITDA dla każdej z pokrywanych spółek (mediana = +36%). Stąd mamy pozytywne podejście do sektora IT i liczymy na dalszy wzrost WIG Info w sierpniu’18. ■ Kluczowe rekomendacje i pozycjonowania : Orange Polska (kupuj), Play (redukuj), Wirtualna Polska (kupuj), Comarch (akumuluj), Atende (przeważaj), Asseco SEE (przeważaj).
  Przemysł
  ■ W lipcu indeksy MSCI Industrials dla Europy i dla świata delikatnie zmniejszyły swoje wartości (o około 3% m/m). Oba indeksy są obecnie notowane na wartościach zbliżonych do swoich trzyletnich średnich na wskaźnikach P/E oraz EV/EBITDA. Małe spółki przemysłowe radziły sobie znacznie gorzej, co wynikało z odpływów w lokalnych funduszach TFI. ■ Osłabienie PLN do EUR pozytywnie wpływa na ceny realizowane przez spółki przemysłowe. PPI rośnie czwarty miesiąc z rzędu, co pozwala złapać oddech polskim producentom przy rosnących kosztach pracy oraz surowcach. Spółki przemysłowe w 2Q’18 skorzystają z niskiej ubiegłorocznej bazy rezultatów. Warto przypomnieć, że w 2Q’17 aż 56% spółek pogorszyło r/r rezultaty i praktycznie żadna nie zaskoczyła pozytywnie względem prognoz (pierwszy okres osłabienia wyników). ■ Naszym zdaniem lepsze r/r wyniki w sektorze przemysłowym w 2Q’18 mogą przełożyć się na odbicie notowań, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że mogło to być pierwsze przełamanie trendu od kilku kwartałów. Wśród kandydatów do pozytywnej reakcji na


  6
  ■ W 2Q’18 średnie ceny transakcyjne mieszkań wzrosły o ok. 7 -9% r/r (REAS, Open Finance/Home Broker). Dynamika cen mieszkań w ofercie oraz cen mieszkań wprowadzonych do oferty wyniosła 10 -15% i zapowiada dalszy wzrost cen transakcyjnych w kolejnych kwartałach. ■ Wyniki 2Q: Deweloperzy giełdowi przekazali w 2Q’18 o 50% więcej mieszkań r/r. Wśród analizowanych przez nas deweloperów mieszkaniowych (ARH, 1AT, DOM, JWC, LCC, LKD, PND, RON, I2D) przełoży się to na ponad 50% w zros t Z N . Rel a tyw ni e n ajwy żs zych wy nikó w spodziewamy się w Atalu i LC Corp, u których po 1H’18 ca łoroc zn e prognozy oczyszczo nego ZN będą zrealizowane w 65%. Umocnienie kursu EUR/PLN o 3,6% q/q wpłynie na wzrost zysku z rewaluacji deweloperów komercyjnych. ■ Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do sektora deweloperskiego. Zwracamy uwagę na wysoki DYield’19 w niektórych spółkach z sektora (12 -13% w 1AT, DOM, ECH, LCC). ■ Kluczowe rekomendacje i pozycjonowania : LC Corp (kupuj), Echo Investment (kupuj), Lokum Deweloper (przeważaj), Archicom (przeważaj), Polnord (niedoważaj).
  Handel
  ■ Efekt Świąt Wielkanocnych oraz zakaz handlu w niedzielę powinny negatywnie przełożyć się na sprzedaż porównywalną w EUR oraz DNP w 2Q’18 (niskie wyniki zaraportowane przez EMP oraz JMT). ■ Aprecjacja USDPLN w miesiącach czerwiec -lipiec’18 może wpłynąć na brak pozytywnego wpływu FX na koszty zakupu kolekcji jesień -zima r/r w spółkach odzieżowych i obuwniczych. ■ Niski koszt zakupu kolekcji wiosna -lato’18 denominowany w USDPLN powinien wspierać marżę brutto na sprzedaży wypracowaną w 2Q’18 w LPP oraz Monnari (około 85% COGS rozliczane w USD), CCC (około 45% COGS) oraz Vistula i Bytom (około 30% COGS) oraz TXM (około 20% COGS). ■ Dynamika sprzedaży r/r w CCC była obciążona przez efekt bazy i wyniosła 17,7% r/r w 2Q’18. Szacujemy, że pomimo niskiej dynamiki sprzedaży r/r, Spółka poprawiła rentowność sprzedaży oraz ograniczyła tempo wzrostu kosztów SG&A r/r, co powinno mieć pozytywny wpływ na wyniki w 2Q’18 (oczekujemy wzrostu EBITDA o 22% r/r). Efekt wysokiej bazy w sprzedaży powinien negatywnie wpływać na dynamikę sprzedaży Spółki r/r w okresie lipiec -wrzesień’18. ■ AmRest pozostaje aktywny na rynku M&A, a finalizacja zapowiedzianych transakcji może wymagać emisji akcji przez Spółkę (wskaźnik DN/EBITDA wyniósł 2,25x na koniec 1Q’18). Ponadto oczekujemy spowolnienia dynamiki EBITDA r/r do 9% w 2Q’18 ze względu na konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z konsolidacją przejętych biznesów. ■ LPP kontynuuje poprawę sprzedaży porównywalnej r/r w 2Q’18, co w połączeniu wysokim wzrostem marży brutto na sprzedaży (+3,5p.p. r/r; efekt niskich zakupu oraz wysokiej sprzedaży towarów w pierwszych cenach) oraz dyscypliną kosztową, przełożyło się na 49,3%% r/r wzrostu EBIT w 2Q’18 (+140% r/r wzrostu w 2Q’17). ■ Uważamy, że z mniejszych spółek potencjał BTM (powrót do skutecznej strategii cenowej, oczekiwane dobre wyniki 2Q’18), VST (kontynuacja poprawy rezultatów r/r oraz oczekiwany pozytywny wpływ fuzji z BTM) oraz TXM (środki z emisji powinny pomóc w odbudowie sprzedaży/mkw.). ■ Kluczowe rekomendacje i pozycjonowania : CCC (kupuj), Eurocash (kupuj), Jeronimo Martins (kupuj), LPP (akumuluj), TXM (kupuj), Bytom (przeważaj), Vistula (przeważaj).
  ■ Z punku widzenia JSW warto naszym zdaniem zwrócić uwagę na spadające zapasy koksu w chińskich portach (najniżej od II’18 - jedynie 2,7 mln ton). Naszym, zdaniem zapasy mają jeszcze potencjał do spadku, jako że porty zostały zobligowane do uprzywilejowania dostaw węgla energetycznego w związku z niskim poziomem jego zapasów oraz trwającym sezonem letnim (wyższy popyt na energię). ■ Głównym wyzwaniem dla spółek wydobywczych w 2018 roku będzie presja po stronie wynagrodzeń (przywrócenie przywilejów pracowniczych w JSW, 6% wzrost wynagrodzeń w KGHM, negocjacje płacowe w Sierra Gorda w 4Q’18 przy odnowieniu porozumienia ze związkami). ■ Osłabienie PLN do USD pozytywnie przekłada się na KGHM i JSW. W lipcu KGHM zamknął część swojego dyskonta do notowań koszyka wydobywanych surowców (obecne ceny surowców implikują wycenę KGHM na poziomie około 110 PLN/akcja). Z kolei ceny węgla koksowego implikują wycenę JSW na poziomie około 85 PLN/akcja. ■ Kluczowe rekomendacje: KGHM (kupuj), JSW (kupuj).

  Budownictwo
  ■ Indeks WIG -Budownictwo czwarty miesiąc z rzędu zachowywał się znacznie słabiej niż indeks szerokiego rynku. Poprawa sentymentu dotyczyła jedynie spółek budownictwa kolejowego. ■ W Trakcji, katalizatorem wzrostu kursu (+56% m/m) była finalizacja umów, w których oferty składano w 3Q i 4Q’17. Uważamy, że oferty składane w tamtym okresie wciąż nie dają gwarancji atrakcyjnych marż, a wysoka dynamika kursu ma głównie charakter spekulacyjny i stanowi odreagowanie po wcześniejszej przecenie. ■ Dynamika produkcji budowlanej wyniosła w 1H’18 ok. +25% r/r (powyższe tempo wzrostu utrzymało się również w samym VI’18). Ankiety GUS wskazują, że w 1H’18 wysokie koszty oraz spadająca dostępność materiałów i pracowników były coraz większą barierą dla branży. W VII’18 przestał rosnąć w ujęciu r/r wskaźnik ogólnego klimatu w budownictwie, który znajdował się w trendzie wzrostowym od początku 2017 roku. Koszty podstawowych materiałów w budownictwie (beton, stal, asfalt, ropa) wzrosły w 2Q’18 o 13% r/r (+7% q/q). Podsumowując, otoczenie w budownictwie pozostaje niekorzystne. ■ Wyniki 2Q: Spadek ZN segmentu budowlanego w Budimeksie o niemal 50% r/r nastraja pesymistycznie do całego sektora, w którym kolejny kwartał z rzędu s p o d z i e w a m y s i ę w z r o s t u p r z y c h o d ó w p r z y pogarszających się marżach. W 1Q’18 niepokojącym zjawiskiem był wzrost zadłużenia branży wynikający ze wzrostu salda wyceny kontraktów budowlanych. Spodziewamy się, że pogorszenie struktury bilansów względem minionego roku będzie również widoczne na koniec czerwca. ■ Przed sezonem wyników za 2Q nasza ocena perspektyw sektora pozostaje negatywna. ■ Kluczowe rekomendacje i pozycjonowania : Unibep (kupuj), Trakcja (niedoważaj).

  Deweloperzy
  ■ W 2Q’18 sprzedaż mieszkań w największych miastach w Polsce spadła o 11% (REAS) przy ok. 15% spadku wśród deweloperów giełdowych. Niższa sprzedaż jest następstwem ograniczonej oferty deweloperów oraz coraz większych podwyżek cen mieszkań, pozwalających przenieść rosnące koszty budowy na klienta.  7
  Aktualne rekomendacje Domu Maklerskiego mBanku
  47,50 +13,1% 2018 2019 2018 2019 Finanse +15,8% 12,1 10,4 Alior Bank kupuj 2018-02-01 85,50 109,00 72,60 + 50,1% 9,9 8,3 BZ WBK kupuj 2018-03-05 357,80 430,00 378,20 + 13,7% 14,9 12,2 Getin Noble Bank trzymaj 2018-05-09 1,17 1,40 0,99 + 41,4% 20,0 7,4 Handlow y kupuj 2018-04-06 77,50 94,00 76,90 + 22,2% 15,9 13,1 ING BSK akumuluj 2018-08-02 190,00 212,00 190,00 + 11,6% 15,7 13,9 Millennium sprzedaj 2018-08-02 9,12 7,00 9,12 -23,2% 15,3 13,9 Pekao kupuj 2018-02-01 135,90 157,00 110,75 + 41,8% 13,3 11,0 PK O BP trzymaj 2018-04-06 39,74 38,00 42,00 -9,5% 15,8 13,2 K omercni Banka kupuj 2017-12-01 899,00 1 111 C ZK 942,00 + 17,9% 12,1 10,3 Erste Bank kupuj 2018-08-02 37,14 43,00 EUR 37,14 + 15,8% 10,6 10,6 OTP Bank kupuj 2018-06-06 10 210 12 090 HUF 10 490 + 15,3% 10,6 9,8 PZU akumuluj 2018-08-02 42,00 47,15 42,00 + 12,3% 11,6 10,4 K ruk kupuj 2018-02-02 222,20 300,94 219,60 + 37,0% 11,6 9,9 Prime C ar Management kupuj 2018-06-06 12,70 15,54 11,90 + 30,6% 6,7 5,8 Skarbiec Holding kupuj 2018-02-02 30,60 56,30 26,60 + 111,7% 6,4 5,3 Chemia +24,9% 8,9 8,4 5,8 5,7 C iech kupuj 2018-08-02 56,95 82,52 56,95 + 44,9% 8,9 8,4 5,8 5,4 Grupa Azoty trzymaj 2018-08-02 42,20 42,13 42,20 -0,2% 13,7 15,8 5,3 6,0 Polw ax kupuj 2018-05-09 7,80 16,69 7,24 + 130,5% 4,9 3,6 6,4 5,7 Paliwa +13,9% 10,1 10,7 5,3 5,2 Lotos sprzedaj 2018-08-02 65,86 52,51 65,86 -20,3% 15,0 12,2 6,2 6,1 MOL akumuluj 2018-06-29 2 654 2 995 HUF 2 750 + 8,9% 9,1 9,2 4,3 4,3 PGNiG kupuj 2018-06-29 5,53 8,28 5,69 + 45,5% 7,8 6,7 3,8 3,2 PK N Orlen sprzedaj 2018-08-02 93,06 76,84 93,06 -17,4% 11,1 13,6 6,5 7,5 Energ etyka +10,2% 4,7 4,5 3,9 3,4 C EZ sprzedaj 2018-07-04 550,00 440,96 C ZK 575,50 -23,4% 21,7 20,2 8,6 8,5 Enea kupuj 2018-05-29 9,57 12,62 9,48 + 33,1% 4,6 3,5 4,0 3,4 Energa kupuj 2018-05-29 9,00 15,58 9,10 + 71,2% 4,7 4,5 3,4 3,3 PGE kupuj 2018-05-29 9,28 13,60 9,74 + 39,6% 6,0 5,8 3,7 3,4 Tauron kupuj 2018-05-29 2,01 2,76 2,27 + 21,6% 3,0 3,8 3,9 4,4 Teleko munikacja, media, IT +4,3% 19,7 16,5 7,2 6,3 Netia redukuj 2018-06-06 5,00 4,30 4,91 -12,4% 44,7 53,9 5,8 6,1 Orange Polska kupuj 2018-04-06 5,83 7,60 5,01 + 51,7% 21,9 12,1 4,4 4,0 Play redukuj 2018-07-03 24,88 23,50 21,46 + 9,5% 7,0 7,2 5,7 5,5 Agora kupuj 2018-04-06 14,50 18,40 10,40 + 76,9% 19,7 21,4 3,5 3,6 C yfrow y Polsat akumuluj 2018-06-15 22,76 24,90 23,78 + 4,7% 13,9 11,8 7,2 6,3 Wirtualna Polska kupuj 2018-08-02 49,00 60,00 49,00 + 22,4% 19,2 16,5 10,5 8,8 Asseco Poland trzymaj 2018-06-06 44,00 41,20 46,10 -10,6% 15,7 16,4 8,9 8,3 C D Projekt sprzedaj 2018-04-06 114,90 90,80 205,00 -55,7% 98,7 29,7 78,4 23,1 C omarch akumuluj 2018-05-09 145,00 166,50 172,00 -3,2% 24,8 18,2 9,8 8,5 Przemysł, suro wce +22,2% 13,6 7,6 7,0 5,3 Famur kupuj 2018-08-02 5,20 6,56 5,20 + 26,2% 16,3 12,9 7,1 6,4 Grupa K ęty trzymaj 2018-08-02 321,50 355,61 321,50 + 10,6% 11,1 11,3 8,1 8,0 JSW kupuj 2018-08-02 79,50 108,69 79,50 + 36,7% 4,8 5,9 2,5 2,7 K ernel kupuj 2018-07-23 50,50 59,18 51,80 + 14,2% 16,0 7,3 7,0 5,3 K GHM kupuj 2018-08-02 96,00 111,08 96,00 + 15,7% 7,8 6,2 4,5 3,5 Stelmet kupuj 2018-07-04 10,70 20,24 12,50 + 61,9% 17,0 7,8 8,4 5,3 Budo wnictwo +14,3% 9,8 8,9 4,1 3,6 Budimex trzymaj 2018-08-02 122,60 125,00 122,60 + 2,0% 12,7 14,3 4,6 5,7 Elektrobudow a trzymaj 2018-06-06 69,00 71,00 53,00 + 34,0% 10,6 10,4 3,7 3,7 Erbud kupuj 2018-06-06 14,90 22,00 14,80 + 48,6% 9,0 7,3 4,0 3,5 Unibep kupuj 2018-04-06 7,50 10,10 5,64 + 79,1% 6,5 5,5 4,2 3,3 Dewelo perzy +22,5% 7,3 7,6 7,4 7,3 Atal kupuj 2018-07-04 36,40 42,86 34,10 + 25,7% 7,0 7,3 6,3 6,8 C apital Park kupuj 2018-04-06 5,95 8,35 5,40 + 54,6% 10,7 9,0 17,6 16,9 Dom Development kupuj 2018-08-02 72,80 87,80 72,80 + 20,6% 7,6 8,0 6,2 6,7 Echo kupuj 2018-04-06 5,23 5,63 4,33 + 30,0% 5,9 5,4 7,0 7,2 GTC trzymaj 2018-04-06 9,39 9,60 9,26 + 3,7% 11,2 9,7 15,3 14,4 LC C orp kupuj 2018-06-22 2,39 3,58 2,45 + 46,1% 5,9 5,4 7,8 7,3 Handel +18,9% 26,8 16,7 15,2 11,2 AmR est redukuj 2018-04-06 449,50 426,00 440,00 -3,2% 46,4 36,4 15,2 12,2 CCC kupuj 2018-06-06 242,80 295,00 215,60 + 36,8% 28,2 16,7 16,0 11,2 Dino trzymaj 2018-06-06 107,40 103,50 100,70 + 2,8% 30,9 23,1 19,2 14,8 Eurocash kupuj 2018-04-06 24,41 30,70 18,74 + 63,8% 19,7 15,2 6,4 5,4 Jeronimo Martins kupuj 2018-08-02 12,65 15,20 EUR 12,65 + 20,2% 20,0 16,6 8,5 7,3 LPP akumuluj 2018-06-18 9 025 10 200 9 050 + 12,7% 25,4 20,9 13,9 11,5 TXM kupuj 2018-07-04 1,28 3,48 1,48 + 135,1% - 4,9 19,1 4,5 Inne +3,6% 10,8 9,8 7,2 6,6 PBK M trzymaj 2018-06-06 73,00 76,26 73,60 + 3,6% 10,8 9,8 7,2 6,6
  Data wydania Cena w dniu wydania Cena do celo wa Cena bieżąca Po tencjał zmiany P/ E EV/ EBITDA Spó łka Reko mendacja


  8
  Aktualne pozycjonowania Domu Maklerskiego mBanku 2018 2019 2018 2019 Spó łki IT 15,6 10,8 6,2 5,3 Ailleron rów now aż 2018-03-28 16,20 13,60 -16,0% 16,2 14,1 7,3 5,9 Asseco BS rów now aż 2018-03-28 28,00 26,90 -3,9% 15,6 14,2 10,4 9,6 Asseco SEE przew ażaj 2018-04-26 11,70 11,85 + 1,3% 10,8 10,4 4,8 4,4 Atende przew ażaj 2018-03-28 4,25 3,85 -9,4% 9,0 8,1 5,6 5,3 Wasko rów now aż 2018-05-30 1,68 1,95 + 16,1% 16,4 10,8 6,2 5,2 Spó łki przemysło we 9,1 9,3 6,4 5,9 Alumetal rów now aż 2017-07-31 46,99 48,90 + 4,1% 9,2 10,0 7,7 7,7 Amica przew ażaj 2018-06-06 121,00 127,60 + 5,5% 9,0 8,0 5,8 5,2 Apator rów now aż 2018-02-28 24,00 28,70 + 19,6% 15,8 16,6 9,0 9,2 Boryszew rów now aż 2017-11-30 9,85 6,70 -32,0% 8,4 8,1 6,1 5,7 Elemental rów now aż 2018-04-27 1,09 1,38 + 26,6% 5,5 4,8 5,2 4,6 Ergis rów now aż 2018-04-27 4,06 4,05 -0,2% 9,1 8,5 6,3 5,8 Forte przew ażaj 2018-07-27 40,60 45,70 + 12,6% 17,0 12,2 11,4 9,3 K ruszw ica niedow ażaj 2018-08-02 65,40 65,40 + 0,0% 25,5 26,9 13,9 14,0 Mangata rów now aż 2018-06-22 90,00 90,20 + 0,2% 12,3 12,1 7,7 7,4 Pfleiderer Group przew ażaj 2018-04-27 37,30 38,00 + 1,9% 18,2 16,2 6,5 6,0 Pozbud przew ażaj 2017-11-13 2,98 3,75 + 25,8% 6,8 3,8 6,0 2,7 Tarczyński rów now aż 2018-05-30 14,50 14,90 + 2,8% 8,4 8,0 5,8 5,4 Budo wnictwo 22,6 9,5 6,4 4,7 Elektrotim rów now aż 2018-05-28 5,80 5,38 -7,2% 32,6 13,8 6,0 5,2 Herkules rów now aż 2018-01-25 3,67 3,07 -16,3% 9,6 6,8 5,1 4,2 Torpol rów now aż 2018-05-28 6,40 5,56 -13,1% 26,0 8,1 6,8 4,1 Trakcja niedow ażaj 2018-05-18 3,65 4,31 + 18,1% 33,9 30,8 7,1 6,9 Ulma rów now aż 2018-05-28 73,00 71,50 -2,1% 8,9 8,6 3,5 3,4 ZUE rów now aż 2018-05-28 5,86 6,00 + 2,4% 19,2 10,4 7,7 6,2 Dewelo perzy 7,0 6,5 9,4 6,0 Archicom przew ażaj 2018-06-22 15,00 14,95 -0,3% 7,0 4,8 6,5 5,2 BBI Development rów now aż 2018-04-26 0,66 0,59 -10,6% 13,7 6,5 13,7 6,0 i2 Development rów now aż 2018-06-22 15,40 16,00 + 3,9% 4,9 5,5 8,1 6,9 JWC rów now aż 2018-06-22 3,48 3,35 -3,7% 9,1 3,6 9,4 4,2 Lokum Dew eloper przew ażaj 2018-06-22 18,80 17,40 -7,4% 5,8 6,7 4,4 5,2 PA Nova rów now aż 2018-03-29 22,30 18,45 -17,3% 6,0 7,0 9,9 11,1 Polnord niedow ażaj 2018-06-22 9,04 9,00 -0,4% - - - - R onson rów now aż 2018-06-22 1,09 1,16 + 6,4% 12,5 8,3 12,9 11,4 Handel 12,1 9,9 8,1 6,7 Bytom przew ażaj 2018-05-23 2,92 2,80 -4,1% 12,5 11,4 8,1 7,1 Monnari rów now aż 2018-07-13 6,60 7,00 + 6,1% 10,6 9,9 4,7 4,2 Vistula przew ażaj 2018-05-23 4,79 4,23 -11,7% 12,1 9,9 8,2 6,7
  Data wydania Spó łka Po zycjo no wanie Cena w dniu wydania Cena bieżąca P/ E EV/ EBITDA Z miana ceny o d wydania  9
  Wyjaśnienia użytych terminów i skrótów: EV – dług netto + wartość rynkowa (EV – wartość ekonomiczna) EBIT – zysk operacyjny EBITDA – zysk operacyjny przed operacjami finansowymi, opodatkowaniem i amortyzacją BOOK VALUE – wartość księgowa WNDB – wynik na działalności bankowej P/CE – cena do zysku wraz z amortyzacją MC/S – wartość rynkowa do przychodów ze sprzedaży EBIT/EV – zysk operacyjny do wartości ekonomicznej P/E – (Cena/Zysk) – cena dzielona przez roczny zysk netto przypadający na jedną akcję ROE – (Return on Equity – zwrot na kapitale własnym) - roczny zysk netto dzielony przez średni stan kapitałów własnych P/BV – (Cena/Wartość księgowa) – cena dzielona przez wartość księgową przypadającą na jedną akcję Dług netto – kredyty + papiery dłużne + oprocentowane pożyczki - środki pieniężne i ekwiwalent Marża EBITDA – EBITDA / przychody ze sprzedaży PRZEWAŻENIE (OW, overweight) – oczekujemy, że kurs akcji będzie zachowywał się lepiej od indeksu szerokiego rynku RÓWNOWAŻENIE (N, neutral) – oczekujemy, że kurs akcji będzie zachowywał się neutralnie względem indeksu szerokiego rynku NIEDOWAŻENIE (UW, underweight) – oczekujemy, że kurs akcji będzie zachowywał się gorzej od indeksu szerokiego rynku Rekomendacje Domu Maklerskiego mBanku: Rekomendacja jest ważna w okresie 6 -9 miesięcy, o ile nie nastąpi wcześniejsza jej zmiana. Oczekiwane zwroty z poszczególnych re komendacji są następujące: KUPUJ – oczekujemy, że stopa zwrotu z inwestycji wyniesie co najmniej 15% AKUMULUJ – oczekujemy, że stopa zwrotu z inwestycji znajdzie się w przedziale od +5% do +15% TRZYMAJ – oczekujemy, że stopa zwrotu z inwestycji znajdzie się w przedziale od -5% do +5% REDUKUJ – oczekujemy, że stopa zwrotu z inwestycji znajdzie się w przedziale od -15% do -5% SPRZEDAJ – oczekujemy, że inwestycja przyniesie stratę większą niż 15% Rekomendacje są aktualizowane przynajmniej raz na 9 miesięcy. mBank S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Senatorskiej 18 prowadzi działalność maklerską w ramach wyodrębnionej jednostki organizacyjnej – Biura Maklerskiego po sługującego się nazwą Dom Maklerski mBanku. Niniejsze opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia opracowania. Niniejsze opra cowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad metodologicznej poprawności i obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, które Dom Maklers ki mBanku uważa za wiarygodne, w tym informacji publikowanych przez emitentów, których akcje są przedmiotem rekomendacji. Dom Maklerski mBanku nie gwarantuje jednakże dokładności ani kompletnoś ci opracowania, w szczególności w przypadku, gdyby informacje na których oparto się przy sporządzaniu opracowania okazały się niedokładne, niekompletne, lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Niniejsze opracowanie nie stanowi oferty lub zaproszenia do subskrypcji lub zakupu instrumentów finansowych. Niniejszy dokume nt ani żaden z jego zapisów nie będzie stanowić podstawy do zawarcia umowy lub powstania zobowiązania. Niniejsze opracowanie jest przedstawione wyłącznie w celach informacyjnych i nie może być kopiowa ne lub przekazywane osobom trzecim. W szczególności ani niniejszy dokument, ani jego kopia nie mogą zostać bezpośrednio lub pośrednio przekazane lub wydane w USA, Australii, Kanadzie, Japonii . Do rekomendacji wybrano istotne informacje z całej historii spółek będących przedmiotem rekomendacji ze szczególnym uwzględni eniem okresu jaki upłynął od poprzedniej rekomendacji. Inwestowanie w akcje wiąże się z szeregiem ryzyk związanych między innymi z sytuacją makroekonomiczną kraju, zmianą regulacji prawnych, zmianami sytuacji na rynkach towarowych. Wyeliminowanie tych ryzyk jest praktycznie niemożliwe. mBank S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku dec yzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego opracowania. Jest możliwe, że mBank S.A. w ramach prowadzonej działalności maklerskiej świadczy, będzie świadczyć, lub w przeszłości świad czył usługi na rzecz przedsiębiorców i innych podmiotów wymienionych w niniejszym opracowaniu. mBank S.A. nie wyklucza złożenia emitentowi papierów wartościowych, będących przedmiotem rekomendacji oferty świadczenia usłu g maklerskich. Informacje o konflikcie interesów powstałym w związku ze sporządzeniem rekomendacji (o ile występuje) znajdują się poniżej. Opracowanie nie zostało przekazane do emitentów przed jego publikacją. Sporządzanie nowych rekomendacji zakończyło się 3 sierpnia 2018 o godzinie 8:57. Pierwsze udostępnienie nowych rekomendacji do dystrybucji miało miejsce 3 sierpnia 2018 o godzinie 8:57. mBank S.A. pełni funkcję animatora emitenta dla następujących spółek: Asseco Business Solutions (spółka z grupy Asseco Poland ), Atal, BOŚ, BZ WBK, Capital Park, Ergis, ES -System, IMS, MLP Group, Neuca, PBKM, Pemug, Polimex -Mostostal, Solar Company, TXM, Vistal Gdynia, Zastal, ZUE. mBank S.A. pełni funkcję animatora rynku dla następujących spółek: Alior Bank, Asseco Business Solutions (spółka z grupy Asse co Poland), Atal, BOŚ, BZ WBK, Capital Park, CCC, Cyfrowy Polsat, Enea, Energa, Ergis, ES -System, Eurocash, IMS, JSW, KGHM, Kruk, Lotos, LW Bogdanka, MLP Group, Neuca, Orange Polska, PBKM, PGNiG, PKN Orlen, Polimex -Mostostal, PZU, Solar Company, Tauron, TXM, Vistal Gdynia, Zastal, ZUE. W ciągu ostatnich 12 miesięcy mBank S.A. mógł pobierać wynagrodzenie od emitenta za świadczone usługi od następujących spółek : Agora, Alchemia, Alior Bank, Ambra, Asseco Business Solutions (spółka z grupy Asseco Poland), Atal, Bank Handlowy, Bank Millennium, Bank Pekao, BEST, BGŻ BNP Paribas, Boryszew, BOŚ, BZ WBK, Capital Park, CCC, CD Projekt, Cognor, Cyfrowy Polsat, Echo Investment, Elemental Holding, Elzab, Enea, Energa, Energoaparatura, Erbud, Ergis, Erste Bank, ES -System, Eurocash, Famur, Ferrum, GetBack, Getin Holding, Getin Noble Bank, Groclin, Grupa Azoty, i2 Development, Impexmetal, IMS, INDATA, ING BSK, JSW, KGHM, Kopex, Kruk, LC Corp, LW Bogdanka, Mennica Polska, MLP Group, Mostostal Warszawa , Netia, Neuca, Oponeo.pl, Orange Polska, Orbis, OTP Bank, PA Nova, PBKM, Pekabex, Pemug, PGE, PGNiG, PKN Orlen, PKO BP, Polimex -Mostostal, Polnord, Prochem, Projprzem, PZU, Raiffeisen Bank Intern ational, Rawlplug, Robyg, Rubicon Partners NFI, Seco/Warwick, Skarbiec Holding, Solar Company, Stelmet, Sygnity, Tarczyński, Tauron, TXM, Unibep, Uniwheels, Vistal Gdynia, YOLO, Zastal, Z UE. W ciągu ostatnich 12 miesięcy mBank S.A. był oferującym/współoferującym akcje emitenta w ofercie publicznej spółki: Cognor Ho lding. W ciągu ostatnich 12 miesięcy mBank S.A. pełnił rolę prowadzącego lub współprowadzącego Księgę Popytu w transakcjach na akcja ch: Asseco SEE, Cognor Holding, GetBack, LC Corp, PBKM, Robyg. Asseco Poland świadczy usługi informatyczne na rzecz mBank S.A. mBank S.A. posiada umowę dotyczącą obsługi kasowej klientów Domu Maklerskiego mBanku z Pekao oraz umowę abonamentową z Orange Polska S.A. mBank S.A., jego akcjonariusze i pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje w akcjach emitentów lub innych instrumen tach finansowych powiązanych z akcjami emitentów wymienionych w opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części, lub rozpowszechnianie w inny sposób informacji zawartyc h w niniejszym opracowaniu wymaga uprzedniej, pisemnej zgody mBanku S.A. Niniejsze opracowanie zawiera wyciąg z pełnej rekomendacji wydanej przez Dom Maklerski mBanku. Adresatami rekomendacji są wszyscy Klienci Domu Maklerskiego mBanku. Nadzór nad działalnością mBank S.A. sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Osoby, które nie uczestniczyły w przygotowaniu rekomendacji, ale miały lub mogły mieć dostęp do rekomendacji przed jej przeka zaniem do publicznej wiadomości, to osoby zatrudnione w Domu Maklerskim mBanku upoważnione do bezpośredniego dostępu do pomieszczeń, w których opracowywane były rekomendacje lub osoby upoważnione d o dostępu do rekomendacji z racji pełnionej w Spółce funkcji, inne niż analitycy wymienieni jako sporządzający niniejszą rekomendację. Niniejsza publikacja stanowi badania inwestycyjne w rozumieniu art. 36 ust. 1 Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/5 65. Wynagrodzenia analityków Departamentu Analiz odpowiedzialnych za sporządzanie badań inwestycyjnych mają charakter uznaniowy i nie zależą bezpośrednio od wynagrodzenia lub dochodów generowanych przez innych pracowników Banku, w szczególności tych których interesy handlowe mogą kolidować z interesami osób, wśród któryc h rozpowszechniane są badania inwestycyjne przygotowane przez Departament Analiz Domu Maklerskiego mBanku. Niemniej jednak, w związku z tym, iż jednym z kryteriów branych pod uwagę przy o kreślaniu wysokości wynagrodzenia zmiennego analityków jest poziom realizacji budżetu przez jednostki odpowiedzialne za obsługę klientów, zwracamy uwagę na ryzyko związane z możliwością zakwes tionowania sposobu wynagradzania osób sporządzających badania inwestycyjne przez właściwy organ nadzoru. Silne i słabe strony metod wyceny zastosowanych w rekomendacji: DCF – uważana za najbardziej właściwą metodologicznie techniką wyceny; polega ona na dyskontowaniu przepływów finansowych generowan ych przez spółkę; jej wadą jest duża wrażliwość na zmiany założeń prognostycznych w modelu Wskaźnikowa – opiera się na porównaniu mnożników wyceny firm z branży; prosta w konstrukcji, lepiej niż DCF odzwierciedla bieżący stan rynk u; do jej wad można zaliczyć dużą zmienność (wahania wraz z indeksami giełdowymi) oraz trudność w doborze grupy porównywalnych spółek. Zdyskontowanych dywidend (DDM) – polega ona na dyskontowaniu przyszłych dywidend generowanych przez spółkę; jej wadą jest duża wrażliwość na zmiany założeń pr ognostycznych wypłaty dywidendy w modelu. Zysków ekonomicznych – polega ona na dyskontowaniu przyszłych zysków ekonomicznych generowanych przez spółkę; jej wadą jest duża wrażliwość na zmian y założeń prognostycznych w modelu. Zdyskontowanych aktywów netto (NAV) – wycena w oparciu o wartość majątku spółki; jedna z najczęściej używanych w przypadku spółek deweloperskich; jej wadą jest brak uwzględnienia w wycenie przyszłych zmian w przychodach/zyskach spółki po okresie szczegółowej prognozy.


  10
  Agora Axel Springer, Carmike Cinemas, Cinemark Holdings, Cineworld, Daily Mail&General, Gruppo Editoriale L'espresso, IMAX Corp, JC Decaux,
  AmRest Alsea, Autogrill, Chipotle Mexican, Collins Foods, Jack In The Box, McDonalds, Mitchells & Butlers, Panera Bread, Starbucks, Tex as Roadhouse, Wendy's, Yum! Brands
  Asseco Poland Atos, CAP Gemini, Comarch, Computacenter, Fiserv, Indra Sistemas, Oracle, Sage Group, SAP, Software AG, Tieto
  Atal, Dom Development Archicom, Atal, Dom Development, i2 Development, JWC, LC Corp, Lokum Deweloper, Polnord, Ronson
  Budimex, Erbud, Unibep Budimex, Elektrobudowa, Elektrotim, Erbud, Herkules, Torpol, Trakcja, Ulma, Unibep, ZUE, Strabag, Porr, Hochtief, Bouygues, S alini, Astaldi,
  Capital Park, GTC BBI Development, Capital Park, Echo Investment, GTC, P.A. Nova, PHN, Alstria Office, Atrium European RE, CA Immobilien, Deuts che
  CCC Adidas, Asos, Boohoo.com, Caleries, Crocs, Foot Locker, Geox, Nike, Steven Madden, Tod's, Voox Net -a-Porter, Zalando
  CD Projekt Activision, Blizzard, CAPCOM, Take Two Interactive, Ubisoft Entertainment, Electronic Arts
  CEZ, Enea, Energa, PGE, CEZ, EDF, EDP, Endesa, Enea, Enel, Energa, EON, Innogy, PGE, RWE, Tauron
  Ciech Akzo Nobel, BASF, Bayer, Ciner Resources, Dow Chemical, Huntsman, Soda Samayii, Solvay, Synthos, Tata Chemicals, Tessenderlo Che mie,
  Comarch Asseco Poland, Atos, CAP Gemini, Computacenter, Fiserv INC, Indra Sistemas, Oracle Corp, Sage Group, SAP, Software AG, Tieto
  Cyfrowy Polsat BT Group, Comcast, Deutsche Telekom, Hellenic Telecom, Iliad, Koninklijke KPN, Magyar Telekom, Netia, O2 Czech, Orange, Orang e Polska, Shaw Communications, Swisscom, Talktalk Telecom, TDC, Tele2, Telecom Italia, Telefonica, Telekom Austria, Telenor, Turk
  Dino Carrefour, Dixy Group, Emperia, Eurocash, Jeronimo Martins, Magnit, Metro, O'Key Group, Tesco, X5
  Echo Investment Archicom, Atal, Capital Park, Dom Development, GTC, JWC, LC Corp, Lokum Deweloper, P.A. Nova, PHN, Polnord, Ronson
  Elektrobudowa Budimex, Elektrobudowa, Elektrotim, Erbud, Herkules, Torpol, Trakcja, Ulma, Unibep, ZUE, Strabag, Porr, Hochtief, Bouygues, S alini, Astaldi,
  Eurocash Carrefour, Dixy Group, Emperia, Jeronimo Martins, Magnit, Metro, O'Key Group, Tesco, X5
  Famur Atlas Copco, Caterpillar, Duro Felguera, Komatsu, Sandvik, Shanghai Chuangli, Tian Di
  Grupa Azoty Acron, Agrium, CF Industries, Israel Chemicals, K+S, Mosaic, Phosagro, Potash, Yara
  Jeronimo Martins Carrefour, Emperia, Eurocash, Magnit, Tesco, X5
  JSW Alliance Resource Partners, Peabody Energy, Arch Coal, Semirara Mining and Power, Bukin Asam, Henan Shenhou, Yanzhou Coal Min ing,
  Kernel Astarta, Andersnons, ADM, Avangard, Bunge, China Agri Industries, Felda Global, Golden Agri Resources, GrainCorp, IMC, MHP, M ilkiland,
  Kęty Alcoa, Amag, Amcor, Bemis, Century Aluminium, China Hongoiao, Constelium, Impexmetal, Kaiser Aluminium, Mercor, Midas Holding s,
  KGHM Anglo American, Antofagasta, BHP Billiton, Boliden, First Quantum Minerals, Freeport -Mcmoran, Grupo Mexico, Hudbay, Lundin, MMC Norilsk
  LC Corp Archicom, Atal, Dom Development, Echo Investment, GTC, i2 Development, JWC, Lokum Deweloper, Polnord, Ronson
  Lotos, MOL Aker BP, Bashneft, BP, ENI, Galp, Gazpromneft, Hellenic, Lotos, Lukoil, MOL, Motor Oil, Neste, OMV, OMV Petrom, PKN, Repsol, Ros neft,
  LPP CCC, Gerry Weber, H&M, Hugo Boss, IC Companys, Inditex, Kappahl, Marks & Spencer, Next, Tom Tailor
  Netia BT Group, Cyfrowy Polsat, Deutsche Telekom, Iliad, Koninklijke KPN, Magyar Telekom, Megafon, Mobile Telesystems, O2 Czech, Or ang e , Orange Polska, Rostelecom , Swisscom, Talktalk Telecom, TDC, Tele2, Telecom Italia, Telefonica, Telekom Austria, Telenor, Tur k
  Orange Polska BT Group, Cyfrowy Polsat, Deutsche Telekom, Hellenic Telecom, Koninklijke KPN, Magyar Telekom, Mobile Telesystems, Netia, O2 Cze ch, Orange, Rostelecom, Swisscom, TDC, Telecom Italia, Telefonica, Telekom Austria, Telenor, Turk Telekomunikasyon, Turkcell Ilet isim Hizmet,
  PGNiG A2A, BP, Centrica, Enagas, Endesa, Enea, Energa, Engie, ENI, EON, Galp Energia, Gas Natural, Gazprom, Hera, MOL, Novatek, OMV , Red
  PKN Orlen Braskem, Dow Chemical, Eastman, Galp, Hellenic, Huntsman, Indorama, Lotos, Lotte, Lyondellbasell, Mitsubishi, Mitsui, MOL, Mo tor Oil,
  Play BT Group, Cyfrowy Polsat, Deutsche Telekom, Hellenic Telecom, Koninklijke KPN, Magyar Telekom, Netia, O2 Czech, Orange, Orang e Polska, TDC, Telecom Italia, TalkTalk, Tele2, Telefonica, Telekom Austria, Telenor, Turk Telekomunikasyon, Turkcell Iletisim Hizmet, Vim pel,
  Polwax Alexandria Mineral Oils, Calumet Specialty Products, Ciech, Fuchs Petrolub, H&R, Moresco, Sasol
  Skarbiec Holding Affilated Managers, AllianceBernstein, Altus, Ashmore Group, Blackrock, Brewin Dolphin, Eaton Vance Mgmt, Franklin Resources, GAM
  Stelmet AFG Arbonia, Canfor, Century Plyboards, Deceuninck, Duratex, Forte, Greenply Industries, Interfor, Inwido, Louisiana Pacific, Nobia, Paged,
  Synthos Apar Industries, Ashi Kasei, BASF, Dow Chemical, Grand Pacific, Kumcho PetroChemical, Lanxess, Polyone, Synthomer, Trinseo, T SRC , UBE
  TXM Brown Group, Bytom, Citi Trends, Duluth, Express, Giordano, Monnari, Premier Inv, The Buckle, Vistula
  Wirtualna Polska eBay, Facebook, Google, Mail.ru, Priceline Group, Yahoo!, Yandex
  Grupy porównawcze wykorzystywane w wycenie poszczególnych spółek  11
  Rekomendacje Domu Maklerskiego mBanku wydane w przeciągu ostatnich 12 miesięcy Agora Agora Agora53 Agora52 Agora51 Agora50 Agora49 Agora48 Agora47 Agora46 Agora45 Agora44 Agora43 rekomendacja kupuj kupuj kupuj akumuluj data wydania 2018-04-06 2018-01-26 2017-11-23 2017-10-02 cena docelowa (PLN) 18, 40 18, 90 18, 00 18, 80 kurs z dnia rekomendacji 14, 50 13, 15 15, 20 17, 10
  Ailleron Ailleron Ailleron2 Ailleron1 rekomendacja równoważ równoważ równoważ data wydania 2018-03-28 2018-01-30 2017-11-28 cena docelowa (PLN) - - - kurs z dnia rekomendacji 16, 20 17, 60 18, 73
  Alior Bank Alior Bank Alior Bank9 Alior Bank8 Alior Bank7 Alior Bank6 Alior Bank5 Alior Bank4 Alior Bank3 Alior Bank2 Alior Bank1 rekomendacja kupuj akumuluj data wydania 2018-02-01 2018-01-05 cena docelowa (PLN) 109, 00 90, 00 kurs z dnia rekomendacji 85, 50 78, 10
  Alumetal Alumetal Alumetal5 Alumetal4 Alumetal3 Alumetal2 Alumetal1 rekomendacja równoważ data wydania 2017-07-31 cena docelowa (PLN) - kurs z dnia rekomendacji 46, 99
  Amica Amica Amica7 Amica6 Amica5 Amica4 Amica3 Amica2 Amica1 rekomendacja przeważaj przeważaj data wydania 2018-06-06 2018-01-05 cena docelowa (PLN) - - kurs z dnia rekomendacji 121, 00 130, 00
  AmRest AmRest AmRest10 AmRest9 AmRest8 AmRest7 AmRest6 AmRest5 AmRest4 AmRest3 AmRest2 AmRest1 rekomendacja redukuj trzy maj trzy maj kupuj data wydania 2018-04-06 2018-02-02 2018-01-05 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 426, 00 407, 00 422, 00 422, 00 kurs z dnia rekomendacji 449, 50 425, 00 403, 00 357, 00
  Apator Apator Apator9 Apator8 Apator7 Apator6 Apator5 Apator4 Apator3 Apator2 Apator1 rekomendacja równoważ data wydania 2018-02-28 cena docelowa (PLN) - kurs z dnia rekomendacji 24, 00
  Archicom Arc hicom Arc hicom4 Arc hicom3 Arc hicom2 Arc hicom1 rekomendacja przeważaj przeważaj przeważaj data wydania 2018-06-22 2018-04-26 2018-01-25 cena docelowa (PLN) - - - kurs z dnia rekomendacji 15, 00 15, 30 15, 75
  Asseco BS Asseco BS Asseco BS2 Asseco BS1 rekomendacja równoważ równoważ równoważ data wydania 2018-03-28 2018-01-30 2017-11-28 cena docelowa (PLN) - - - kurs z dnia rekomendacji 28, 00 28, 90 26, 29
  Asseco Poland Asseco Poland Asseco Poland46 Asseco Poland45 Asseco Poland44 Asseco Poland43 Asseco Poland42 Asseco Poland41 Asseco Poland40 Asseco Poland39 Asseco Poland38 Asseco Poland37 Asseco Poland36 rekomendacja trzy maj redukuj redukuj trzy maj redukuj trzy maj data wydania 2018-06-06 2018-03-27 2018-02-02 2017-12-01 2017-11-03 2017-08-30 cena docelowa (PLN) 41, 20 41, 20 44, 00 44, 80 44, 80 44, 00 kurs z dnia rekomendacji 44, 00 45, 20 45, 62 44, 47 47, 00 44, 54
  Asseco SEE Asseco SEE Asseco SEE3 Asseco SEE2 Asseco SEE1 rekomendacja przeważaj przeważaj przeważaj przeważaj data wydania 2018-04-26 2018-03-28 2018-01-30 2017-11-28 cena docelowa (PLN) - - - - kurs z dnia rekomendacji 11, 70 12, 95 13, 25 11, 45
  Atal Atal Atal7 Atal6 Atal5 Atal4 Atal3 Atal2 Atal1 rekomendacja kupuj akumuluj akumuluj akumuluj akumuluj data wydania 2018-07-04 2018-06-22 2018-04-06 2018-02-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 42, 86 42, 86 47, 00 49, 20 45, 00 kurs z dnia rekomendacji 36, 40 37, 30 43, 40 42, 40 40, 40
  Atende Atende Atende2 Atende1 rekomendacja przeważaj przeważaj przeważaj data wydania 2018-03-28 2018-01-30 2017-11-28 cena docelowa (PLN) - - - kurs z dnia rekomendacji 4, 25 4, 85 4, 46
  BBI Dev elopment BBI Development BBI Development15 BBI Development14 BBI Development13 BBI Development12 BBI Development11 BBI Development10 BBI Development9 BBI Development8 BBI Development7 BBI Development6 BBI Development5 rekomendacja równoważ równoważ data wydania 2018-04-26 2018-02-02 cena docelowa (PLN) - - kurs z dnia rekomendacji 0, 66 0, 70
  Bory szew Boryszew Boryszew19 Boryszew18 Boryszew17 Boryszew16 Boryszew15 Boryszew14 Boryszew13 Boryszew12 Boryszew11 Boryszew10 Boryszew9 rekomendacja równoważ data wydania 2017-11-30 cena docelowa (PLN) - kurs z dnia rekomendacji 9, 85
  Budimex Budimex Budimex62 Budimex61 Budimex60 Budimex59 Budimex58 Budimex57 Budimex56 Budimex55 Budimex54 Budimex53 Budimex52 rekomendacja trzy maj trzy maj akumuluj kupuj data wydania 2018-08-02 2018-06-06 2018-04-06 2018-02-02 cena docelowa (PLN) 125, 00 163, 00 216, 39 246, 00 kurs z dnia rekomendacji 122, 60 153, 00 215, 00 197, 80


  12 By tom Bytom Bytom3 Bytom2 Bytom1 rekomendacja przeważaj przeważaj równoważ przeważaj data wydania 2018-05-23 2017-11-28 2017-09-13 2017-08-25 cena docelowa (PLN) - - - - kurs z dnia rekomendacji 2, 92 2, 50 2, 67 2, 37
  BZ WBK BZ WBK BZ WBK87 BZ WBK86 BZ WBK85 BZ WBK84 BZ WBK83 BZ WBK82 BZ WBK81 BZ WBK80 BZ WBK79 BZ WBK78 BZ WBK77 rekomendacja kupuj trzy maj trzy maj akumuluj akumuluj data wydania 2018-03-05 2018-02-01 2017-12-01 2017-11-03 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 430, 00 430, 00 377, 87 377, 87 400, 10 kurs z dnia rekomendacji 357, 80 420, 00 370, 00 358, 50 369, 60
  Capital Park Capital Park Capital Park8 Capital Park7 Capital Park6 Capital Park5 Capital Park4 Capital Park3 Capital Park2 Capital Park1 rekomendacja kupuj kupuj data wydania 2018-04-06 2018-02-02 cena docelowa (PLN) 8, 35 8, 42 kurs z dnia rekomendacji 5, 95 5, 95
  CCC CCC CCC18 CCC17 CCC16 CCC15 CCC14 CCC13 CCC12 CCC11 CCC10 CCC9 CCC8 rekomendacja kupuj akumuluj kupuj kupuj trzy maj trzy maj kupuj akumuluj akumuluj data wydania 2018-06-06 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2018-01-05 2017-12-01 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 295, 00 295, 00 295, 00 286, 00 295, 00 292, 00 292, 00 308, 00 294, 00 kurs z dnia rekomendacji 242, 80 255, 60 257, 40 243, 00 281, 00 293, 00 239, 85 276, 00 262, 20
  CD Projekt CD Projekt CD Projekt10 CD Projekt9 CD Projekt8 CD Projekt7 CD Projekt6 CD Projekt5 CD Projekt4 CD Projekt3 CD Projekt2 CD Projekt1 rekomendacja sprzedaj sprzedaj sprzedaj sprzedaj data wydania 2018-04-06 2018-02-02 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 90, 80 90, 00 74, 34 59, 90 kurs z dnia rekomendacji 114, 90 115, 00 116, 25 83, 40
  CEZ CEZ CEZ40 CEZ39 CEZ38 CEZ37 CEZ36 CEZ35 CEZ34 CEZ33 CEZ32 CEZ31 CEZ30 rekomendacja sprzedaj sprzedaj sprzedaj redukuj trzy maj trzy maj akumuluj akumuluj kupuj akumuluj data wydania 2018-07-04 2018-05-29 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2017-12-01 2017-11-03 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (CZK) 440, 96 458, 38 449, 51 449, 51 506, 40 532, 50 548, 60 512, 33 512, 33 468, 78 kurs z dnia rekomendacji 550, 00 551, 00 567, 00 519, 50 495, 00 530, 00 490, 70 481, 30 441, 30 416, 00
  Ciech Ciech Ciech48 Ciech47 Ciech46 Ciech45 Ciech44 Ciech43 Ciech42 Ciech41 Ciech40 Ciech39 Ciech38 rekomendacja kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-08-02 2018-07-04 2018-06-06 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 82, 52 81, 14 88, 64 89, 71 85, 40 85, 87 90, 13 79, 54 77, 07 kurs z dnia rekomendacji 56, 95 53, 05 60, 20 55, 00 57, 00 55, 90 61, 25 65, 16 62, 73
  Comarch Comarc h Comarc h20 Comarc h19 Comarc h18 Comarc h17 Comarc h16 Comarc h15 Comarc h14 Comarc h13 Comarc h12 Comarc h11 Comarc h10 rekomendacja akumuluj kupuj trzy maj trzy maj kupuj akumuluj akumuluj trzy maj data wydania 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2017-11-27 2017-11-03 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 166, 50 166, 50 166, 50 180, 00 205, 00 185, 00 195, 00 195, 00 kurs z dnia rekomendacji 145, 00 131, 50 155, 00 177, 00 178, 30 163, 50 178, 50 195, 00
  Cy frowy Polsat Cyfrowy Polsat Cyfrowy Polsat32 Cyfrowy Polsat31 Cyfrowy Polsat30 Cyfrowy Polsat29 Cyfrowy Polsat28 Cyfrowy Polsat27 Cyfrowy Polsat26 Cyfrowy Polsat25 Cyfrowy Polsat24 Cyfrowy Polsat23 Cyfrowy Polsat22 rekomendacja akumuluj trzy maj akumuluj trzy maj trzy maj redukuj data wydania 2018-06-15 2018-04-06 2018-03-05 2018-01-31 2017-11-03 2017-08-29 cena docelowa (PLN) 24, 90 25, 30 24, 90 25, 70 24, 40 24, 40 kurs z dnia rekomendacji 22, 76 24, 84 22, 80 24, 70 24, 58 27, 80
  Dino Dino Dino4 Dino3 Dino2 Dino1 rekomendacja trzy maj akumuluj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-06-06 2018-05-09 2018-04-04 2018-02-02 2018-01-18 cena docelowa (PLN) 103, 50 103, 50 103, 50 95, 40 95, 40 kurs z dnia rekomendacji 107, 40 96, 65 85, 10 85, 00 80, 00
  Dom Dev elopment Dom Development Dom Development45 Dom Development44 Dom Development43 Dom Development42 Dom Development41 Dom Development40 Dom Development39 Dom Development38 Dom Development37 Dom Development36 Dom Development35 rekomendacja kupuj akumuluj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-08-02 2018-06-22 2018-03-20 2018-02-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 87, 80 87, 80 103, 10 103, 00 101, 10 kurs z dnia rekomendacji 72, 80 85, 80 85, 80 82, 00 82, 25
  Echo Echo Echo17 Echo16 Echo15 Echo14 Echo13 Echo12 Echo11 Echo10 Echo9 Echo8 Echo7 rekomendacja kupuj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-04-06 2018-02-02 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 5, 63 6, 31 6, 42 6, 64 kurs z dnia rekomendacji 5, 23 5, 05 5, 19 5, 21
  Elektrobudowa Elektrobudowa Elektrobudowa61 Elektrobudowa60 Elektrobudowa59 Elektrobudowa58 Elektrobudowa57 Elektrobudowa56 Elektrobudowa55 Elektrobudowa54 Elektrobudowa53 Elektrobudowa52 Elektrobudowa51 rekomendacja trzy maj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-06-06 2018-04-06 2018-02-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 71, 00 116, 00 113, 00 134, 00 kurs z dnia rekomendacji 69, 00 96, 40 81, 20 109, 50
  Elektrotim Elektrotim Elektrotim10 Elektrotim9 Elektrotim8 Elektrotim7 Elektrotim6 Elektrotim5 Elektrotim4 Elektrotim3 Elektrotim2 Elektrotim1 rekomendacja równoważ przeważaj niedoważaj równoważ data wydania 2018-05-28 2017-11-16 2017-10-24 2017-09-14 cena docelowa (PLN) - - - - kurs z dnia rekomendacji 5, 80 7, 61 9, 76 11, 98
  Elemental Elemental Elemental8 Elemental7 Elemental6 Elemental5 Elemental4 Elemental3 Elemental2 Elemental1 rekomendacja równoważ równoważ data wydania 2018-04-27 2017-08-31 cena docelowa (PLN) - - kurs z dnia rekomendacji 1, 09 2, 55
  Ene a Enea Enea34 Enea33 Enea32 Enea31 Enea30 Enea29 Enea28 Enea27 Enea26 Enea25 Enea24 rekomendacja kupuj kupuj kupuj akumuluj akumuluj trzy maj trzy maj trzy maj data wydania 2018-05-29 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2018-01-05 2017-12-01 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 12, 62 11, 78 12, 11 12, 98 12, 82 12, 82 14, 59 15, 23 kurs z dnia rekomendacji 9, 57 9, 10 10, 36 11, 07 12, 19 11, 89 14, 80 15, 25  13 Ene rga Energa Energa22 Energa21 Energa20 Energa19 Energa18 Energa17 Energa16 Energa15 Energa14 Energa13 Energa12 rekomendacja kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj akumuluj trzy maj data wydania 2018-05-29 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2018-01-05 2017-12-01 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 15, 58 14, 91 14, 71 15, 20 14, 97 14, 81 14, 49 13, 50 kurs z dnia rekomendacji 9, 00 9, 96 10, 11 12, 21 12, 60 12, 09 13, 40 13, 64
  Erbud Erbud Erbud59 Erbud58 Erbud57 Erbud56 Erbud55 Erbud54 Erbud53 Erbud52 Erbud51 Erbud50 Erbud49 rekomendacja kupuj akumuluj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-06-06 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2017-12-15 2017-11-03 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 22, 00 23, 10 29, 60 29, 40 28, 70 29, 80 31, 30 kurs z dnia rekomendacji 14, 90 19, 40 21, 60 21, 30 20, 60 24, 70 26, 00
  Ergis Ergis Ergis11 Ergis10 Ergis9 Ergis8 Ergis7 Ergis6 Ergis5 Ergis4 Ergis3 Ergis2 Ergis1 rekomendacja równoważ równoważ data wydania 2018-04-27 2018-01-29 cena docelowa (PLN) - - kurs z dnia rekomendacji 4, 06 4, 77
  Erste Bank Ers te Bank Ers te Bank9 Ers te Bank8 Ers te Bank7 Ers te Bank6 Ers te Bank5 Ers te Bank4 Ers te Bank3 Ers te Bank2 Ers te Bank1 rekomendacja kupuj akumuluj trzy maj trzy maj data wydania 2018-08-02 2018-06-06 2018-02-02 2017-09-01 cena docelowa (EUR) 43, 00 40, 00 40, 00 35, 98 kurs z dnia rekomendacji 37, 14 34, 78 40, 64 35, 50
  Eurocash Eurocash Eurocash37 Eurocash36 Eurocash35 Eurocash34 Eurocash33 Eurocash32 Eurocash31 Eurocash30 Eurocash29 Eurocash28 Eurocash27 rekomendacja kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2017-12-01 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 30, 70 31, 10 32, 30 38, 30 44, 30 47, 60 kurs z dnia rekomendacji 24, 41 21, 99 26, 04 27, 48 38, 62 39, 14
  F amur Famur Famur33 Famur32 Famur31 Famur30 Famur29 Famur28 Famur27 Famur26 Famur25 Famur24 Famur23 rekomendacja kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-08-02 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2018-01-05 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 6, 56 6, 95 7, 06 7, 28 7, 29 7, 24 6, 84 kurs z dnia rekomendacji 5, 20 5, 94 6, 04 6, 10 6, 20 6, 18 5, 81
  F orte Forte Forte12 Forte11 Forte10 Forte9 Forte8 Forte7 Forte6 Forte5 Forte4 Forte3 Forte2 rekomendacja przeważaj równoważ równoważ równoważ niedoważaj data wydania 2018-07-27 2018-04-27 2018-02-02 2018-01-29 2017-08-31 cena docelowa (PLN) - - - - - kurs z dnia rekomendacji 40, 60 50, 70 43, 00 49, 10 74, 02
  GetBack GetBack GetBack1 rekomendacja zawieszona kupuj data wydania 2018-04-16 2017-11-30 cena docelowa (PLN) - 33, 38 kurs z dnia rekomendacji 4, 52 23, 00
  Getin Noble Bank Getin Noble Bank Getin Noble Bank27 Getin Noble Bank26 Getin Noble Bank25 Getin Noble Bank24 Getin Noble Bank23 Getin Noble Bank22 Getin Noble Bank21 Getin Noble Bank20 Getin Noble Bank19 Getin Noble Bank18 Getin Noble Bank17 rekomendacja trzy maj trzy maj sprzedaj sprzedaj trzy maj data wydania 2018-05-09 2018-03-05 2018-02-01 2017-11-03 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 1, 40 1, 50 1, 50 1, 27 1, 27 kurs z dnia rekomendacji 1, 17 1, 45 1, 83 1, 61 1, 28
  Gino Rossi Gino Rossi Gino Rossi2 Gino Rossi1 rekomendacja zawieszona równoważ przeważaj data wydania 2018-05-23 2017-11-28 2017-08-25 cena docelowa (PLN) - - - kurs z dnia rekomendacji 0, 63 1, 29 1, 78
  Grupa Azoty Grupa Azoty Grupa Azoty18 Grupa Azoty17 Grupa Azoty16 Grupa Azoty15 Grupa Azoty14 Grupa Azoty13 Grupa Azoty12 Grupa Azoty11 Grupa Azoty10 Grupa Azoty9 Grupa Azoty8 rekomendacja trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj data wydania 2018-08-02 2018-05-25 2018-05-09 2018-03-05 2018-02-02 2018-01-05 2017-12-01 2017-10-02 2017-09-01 2017-08-02 cena docelowa (PLN) 42, 13 44, 40 60, 99 67, 13 73, 42 73, 64 78, 52 80, 77 69, 60 74, 30 kurs z dnia rekomendacji 42, 20 42, 60 51, 10 56, 55 72, 00 74, 40 71, 30 79, 80 68, 90 72, 08
  GTC GTC GTC31 GTC30 GTC29 GTC28 GTC27 GTC26 GTC25 GTC24 GTC23 GTC22 GTC21 rekomendacja trzy maj akumuluj trzy maj trzy maj trzy maj data wydania 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2018-01-05 2017-08-02 cena docelowa (PLN) 9, 60 9, 70 9, 70 10, 00 9, 59 kurs z dnia rekomendacji 9, 39 8, 64 9, 67 9, 90 9, 62
  Handlowy Handlowy Handlowy76 Handlowy75 Handlowy74 Handlowy73 Handlowy72 Handlowy71 Handlowy70 Handlowy69 Handlowy68 Handlowy67 Handlowy66 rekomendacja kupuj akumuluj trzy maj data wydania 2018-04-06 2018-02-01 2018-01-05 cena docelowa (PLN) 94, 00 94, 00 85, 00 kurs z dnia rekomendacji 77, 50 84, 70 83, 70
  Herkules Herkules Herkules10 Herkules9 Herkules8 Herkules7 Herkules6 Herkules5 Herkules4 Herkules3 Herkules2 Herkules1 rekomendacja równoważ równoważ data wydania 2018-01-25 2017-10-24 cena docelowa (PLN) - - kurs z dnia rekomendacji 3, 67 3, 60
  i2 Dev elopment i2 Development i2 Development2 i2 Development1 rekomendacja równoważ równoważ przeważaj data wydania 2018-06-22 2018-05-28 2018-01-12 cena docelowa (PLN) - - - kurs z dnia rekomendacji 15, 40 17, 30 14, 90
  ING BSK ING BSK ING BSK81 ING BSK80 ING BSK79 ING BSK78 ING BSK77 ING BSK76 ING BSK75 ING BSK74 ING BSK73 ING BSK72 ING BSK71 rekomendacja akumuluj kupuj akumuluj trzy maj sprzedaj data wydania 2018-08-02 2018-07-04 2018-03-05 2018-02-01 2017-12-01 cena docelowa (PLN) 212, 00 212, 00 212, 00 212, 00 152, 39 kurs z dnia rekomendacji 190, 00 178, 40 198, 00 220, 00 203, 00


  14 Jeronimo M artins Jeronimo Martins Jeronimo Martins15 Jeronimo Martins14 Jeronimo Martins13 Jeronimo Martins12 Jeronimo Martins11 Jeronimo Martins10 Jeronimo Martins9 Jeronimo Martins8 Jeronimo Martins7 Jeronimo Martins6 Jeronimo Martins5 rekomendacja kupuj kupuj akumuluj akumuluj trzy maj trzy maj akumuluj trzy maj data wydania 2018-08-02 2018-06-06 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2017-12-01 2017-11-03 2017-09-01 cena docelowa (EUR) 15, 20 16, 40 16, 40 16, 90 16, 90 17, 10 17, 10 17, 10 kurs z dnia rekomendacji 12, 65 13, 52 14, 90 15, 17 17, 12 16, 50 15, 85 16, 76
  JSW JSW JSW17 JSW16 JSW15 JSW14 JSW13 JSW12 JSW11 JSW10 JSW9 JSW8 JSW7 rekomendacja kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-08-02 2018-07-04 2018-06-06 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2018-01-30 cena docelowa (PLN) 108, 69 107, 00 115, 23 109, 12 108, 14 120, 71 122, 30 kurs z dnia rekomendacji 79, 50 77, 50 86, 66 79, 32 86, 78 92, 80 101, 00
  JWC JWC JWC30 JWC29 JWC28 JWC27 JWC26 JWC25 JWC24 JWC23 JWC22 JWC21 JWC20 rekomendacja równoważ niedoważaj równoważ data wydania 2018-06-22 2018-03-29 2018-01-25 cena docelowa (PLN) - - - kurs z dnia rekomendacji 3, 48 4, 16 4, 41
  Kerne l Kernel Kernel36 Kernel35 Kernel34 Kernel33 Kernel32 Kernel31 Kernel30 Kernel29 Kernel28 Kernel27 Kernel26 rekomendacja kupuj trzy maj trzy maj trzy maj akumuluj akumuluj akumuluj data wydania 2018-07-23 2018-05-09 2018-03-05 2018-02-02 2017-12-01 2017-11-03 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 59, 18 53, 04 53, 46 53, 47 57, 20 58, 70 71, 74 kurs z dnia rekomendacji 50, 50 50, 80 48, 80 50, 90 47, 51 48, 25 60, 70
  Grupa Kęty Grupa Kęty Grupa Kęty52 Grupa Kęty51 Grupa Kęty50 Grupa Kęty49 Grupa Kęty48 Grupa Kęty47 Grupa Kęty46 Grupa Kęty45 Grupa Kęty44 Grupa Kęty43 Grupa Kęty42 rekomendacja trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj data wydania 2018-08-02 2018-06-06 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2018-01-05 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 355, 61 371, 08 363, 01 357, 21 379, 66 391, 41 390, 72 414, 09 kurs z dnia rekomendacji 321, 50 360, 50 353, 00 346, 00 352, 50 385, 00 408, 00 402, 10
  KGHM KGHM KGHM65 KGHM64 KGHM63 KGHM62 KGHM61 KGHM60 KGHM59 KGHM58 KGHM57 KGHM56 KGHM55 rekomendacja kupuj kupuj kupuj kupuj akumuluj akumuluj trzy maj trzy maj redukuj trzy maj trzy maj akumuluj data wydania 2018-08-02 2018-06-06 2018-05-09 2018-04-04 2018-03-05 2018-02-02 2018-01-05 2017-12-08 2017-11-23 2017-10-02 2017-09-01 2017-08-02 cena docelowa (PLN) 111, 08 112, 92 118, 98 115, 43 122, 81 128, 62 114, 71 103, 08 103, 08 124, 12 130, 96 132, 22 kurs z dnia rekomendacji 96, 00 96, 52 92, 50 88, 00 102, 50 111, 50 113, 10 100, 00 114, 25 117, 40 126, 10 121, 00
  Komercni Banka Komerc ni Banka Komerc ni Banka11 Komerc ni Banka10 Komerc ni Banka9 Komerc ni Banka8 Komerc ni Banka7 Komerc ni Banka6 Komerc ni Banka5 Komerc ni Banka4 Komerc ni Banka3 Komerc ni Banka2 Komerc ni Banka1 rekomendacja kupuj akumuluj data wydania 2017-12-01 2017-09-01 cena docelowa (CZK) 1111, 00 1111, 00 kurs z dnia rekomendacji 899, 00 966, 50
  Kruk Kruk Kruk22 Kruk21 Kruk20 Kruk19 Kruk18 Kruk17 Kruk16 Kruk15 Kruk14 Kruk13 Kruk12 rekomendacja kupuj kupuj redukuj data wydania 2018-02-02 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 300, 94 340, 17 308, 06 kurs z dnia rekomendacji 222, 20 293, 45 340, 95
  Kruszwica Kruszwica Kruszwica8 Kruszwica7 Kruszwica6 Kruszwica5 Kruszwica4 Kruszwica3 Kruszwica2 Kruszwica1 rekomendacja niedoważaj data wydania 2018-08-02 cena docelowa (PLN) - kurs z dnia rekomendacji 65, 40
  LC Corp LC Corp LC Corp4 LC Corp3 LC Corp2 LC Corp1 rekomendacja kupuj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-06-22 2018-04-06 2018-02-02 2017-09-26 cena docelowa (PLN) 3, 58 3, 50 3, 74 3, 54 kurs z dnia rekomendacji 2, 39 2, 70 3, 10 2, 69
  Lokum Deweloper Lokum Deweloper Lokum Deweloper4 Lokum Deweloper3 Lokum Deweloper2 Lokum Deweloper1 rekomendacja przeważaj przeważaj przeważaj przeważaj data wydania 2018-06-22 2018-03-29 2018-01-25 2017-09-14 cena docelowa (PLN) - - - - kurs z dnia rekomendacji 18, 80 17, 80 18, 00 16, 30
  Lotos Lotos Lotos61 Lotos60 Lotos59 Lotos58 Lotos57 Lotos56 Lotos55 Lotos54 Lotos53 Lotos52 Lotos51 rekomendacja sprzedaj trzy maj trzy maj trzy maj redukuj redukuj redukuj sprzedaj sprzedaj redukuj sprzedaj data wydania 2018-08-02 2018-06-29 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2018-01-05 2017-11-29 2017-11-03 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 52, 51 52, 51 52, 81 51, 73 51, 08 52, 67 51, 53 51, 53 51, 61 51, 61 48, 25 kurs z dnia rekomendacji 65, 86 54, 50 55, 62 54, 60 56, 30 57, 78 58, 48 61, 66 66, 37 59, 75 58, 86
  LPP LPP LPP23 LPP22 LPP21 LPP20 LPP19 LPP18 LPP17 LPP16 LPP15 LPP14 LPP13 rekomendacja akumuluj trzy maj akumuluj akumuluj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj data wydania 2018-06-18 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2018-01-05 2017-12-01 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 10200, 00 9500, 00 9500, 00 9500, 00 9400, 00 9900, 00 8200, 00 8400, 00 8800, 00 kurs z dnia rekomendacji 9 025, 00 9 260, 00 8 900, 00 8 620, 00 9 790, 00 9 990, 00 8 173, 95 8 172, 05 8 696, 65
  M angata Mangata Mangata9 Mangata8 Mangata7 Mangata6 Mangata5 Mangata4 Mangata3 Mangata2 Mangata1 rekomendacja równoważ niedoważaj data wydania 2018-06-22 2018-03-29 cena docelowa (PLN) - - kurs z dnia rekomendacji 90, 00 95, 60
  M illennium Millennium Millennium82 Millennium81 Millennium80 Millennium79 Millennium78 Millennium77 Millennium76 Millennium75 Millennium74 Millennium73 Millennium72 rekomendacja sprzedaj redukuj sprzedaj data wydania 2018-08-02 2018-04-06 2018-02-01 cena docelowa (PLN) 7, 00 7, 00 7, 00 kurs z dnia rekomendacji 9, 12 8, 35 9, 59
  M OL MO L MO L21 MO L20 MO L19 MO L18 MO L17 MO L16 MO L15 MO L14 MO L13 MO L12 MO L11 rekomendacja akumuluj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj data wydania 2018-06-29 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2017-11-29 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (HUF) 2995, 00 2954, 00 2898, 00 3027, 00 3152, 00 3104, 00 3077, 00 2865, 00 kurs z dnia rekomendacji 2 654, 00 2 790, 00 2 864, 00 2 718, 00 3 080, 00 3 121, 00 3 000, 00 2 977, 50  15 M onnari Monnari Monnari4 Monnari3 Monnari2 Monnari1 rekomendacja równoważ przeważaj przeważaj przeważaj równoważ data wydania 2018-07-13 2018-05-23 2017-11-28 2017-09-13 2017-08-25 cena docelowa (PLN) - - - - - kurs z dnia rekomendacji 6, 60 7, 19 8, 21 8, 93 7, 89
  Netia Netia Netia35 Netia34 Netia33 Netia32 Netia31 Netia30 Netia29 Netia28 Netia27 Netia26 Netia25 rekomendacja redukuj sprzedaj redukuj trzy maj data wydania 2018-06-06 2018-04-06 2018-02-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 4, 30 4, 30 4, 60 4, 00 kurs z dnia rekomendacji 5, 00 5, 27 5, 30 3, 90
  Orange Polska O range Polska O range Polska12 O range Polska11 O range Polska10 O range Polska9 O range Polska8 O range Polska7 O range Polska6 O range Polska5 O range Polska4 O range Polska3 O range Polska2 rekomendacja kupuj kupuj data wydania 2018-04-06 2017-12-12 cena docelowa (PLN) 7, 60 7, 30 kurs z dnia rekomendacji 5, 83 5, 39
  OTP Bank O TP Bank O TP Bank15 O TP Bank14 O TP Bank13 O TP Bank12 O TP Bank11 O TP Bank10 O TP Bank9 O TP Bank8 O TP Bank7 O TP Bank6 O TP Bank5 rekomendacja kupuj akumuluj trzy maj akumuluj trzy maj akumuluj trzy maj data wydania 2018-06-06 2018-02-02 2018-01-05 2017-12-01 2017-11-03 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (HUF) 12090, 00 12090, 00 10901, 00 10901, 00 10901, 00 10901, 00 10901, 00 kurs z dnia rekomendacji 10 210, 00 11 560, 00 10 960, 00 10 055, 00 10 715, 00 9 895, 00 10 445, 00
  PA Nov a PA Nova PA Nova9 PA Nova8 PA Nova7 PA Nova6 PA Nova5 PA Nova4 PA Nova3 PA Nova2 PA Nova1 rekomendacja równoważ równoważ równoważ data wydania 2018-03-29 2018-02-28 2017-11-27 cena docelowa (PLN) - - - kurs z dnia rekomendacji 22, 30 23, 30 24, 00
  PBKM PBKM PBKM8 PBKM7 PBKM6 PBKM5 PBKM4 PBKM3 PBKM2 PBKM1 rekomendacja trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj akumuluj akumuluj kupuj data wydania 2018-06-06 2018-04-06 2018-02-02 2018-01-05 2017-12-01 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 76, 26 76, 83 76, 00 71, 00 71, 00 66, 30 63, 90 kurs z dnia rekomendacji 73, 00 77, 00 73, 00 69, 60 63, 00 63, 00 54, 50
  Prime Car M anagement Prime Car Management Prime Car Management6 Prime Car Management5 Prime Car Management4 Prime Car Management3 Prime Car Management2 Prime Car Management1 rekomendacja kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-06-06 2018-04-06 2018-02-02 cena docelowa (PLN) 15, 54 33, 00 35, 30 kurs z dnia rekomendacji 12, 70 23, 60 28, 80
  Pekao Pekao Pekao72 Pekao71 Pekao70 Pekao69 Pekao68 Pekao67 Pekao66 Pekao65 Pekao64 Pekao63 Pekao62 rekomendacja kupuj data wydania 2018-02-01 cena docelowa (PLN) 157, 00 kurs z dnia rekomendacji 135, 90
  Pfleiderer Group Pfleiderer Group Pfleiderer Group4 Pfleiderer Group3 Pfleiderer Group2 Pfleiderer Group1 rekomendacja przeważaj przeważaj data wydania 2018-04-27 2017-11-08 cena docelowa (PLN) - - kurs z dnia rekomendacji 37, 30 36, 65
  PGE PGE PGE34 PGE33 PGE32 PGE31 PGE30 PGE29 PGE28 PGE27 PGE26 PGE25 PGE24 rekomendacja kupuj kupuj kupuj akumuluj akumuluj trzy maj trzy maj akumuluj data wydania 2018-05-29 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2017-12-01 2017-10-02 2017-09-01 2017-08-02 cena docelowa (PLN) 13, 60 12, 89 12, 61 13, 30 13, 20 13, 61 14, 98 14, 46 kurs z dnia rekomendacji 9, 28 9, 81 10, 28 11, 87 11, 93 13, 30 14, 27 13, 29
  PGNiG PGNiG PGNiG62 PGNiG61 PGNiG60 PGNiG59 PGNiG58 PGNiG57 PGNiG56 PGNiG55 PGNiG54 PGNiG53 PGNiG52 rekomendacja kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj akumuluj akumuluj akumuluj data wydania 2018-06-29 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2017-12-01 2017-11-03 2017-10-02 2017-09-01 2017-08-02 cena docelowa (PLN) 8, 28 8, 17 7, 96 7, 51 7, 65 7, 73 7, 73 7, 73 7, 57 7, 25 kurs z dnia rekomendacji 5, 53 6, 20 5, 71 5, 98 6, 58 6, 03 6, 63 6, 79 6, 83 6, 75
  PKN Orlen PKN O rlen PKN O rlen64 PKN O rlen63 PKN O rlen62 PKN O rlen61 PKN O rlen60 PKN O rlen59 PKN O rlen58 PKN O rlen57 PKN O rlen56 PKN O rlen55 PKN O rlen54 rekomendacja sprzedaj redukuj redukuj redukuj sprzedaj sprzedaj sprzedaj sprzedaj sprzedaj data wydania 2018-08-02 2018-06-29 2018-05-09 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2017-11-29 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 76, 84 76, 84 76, 73 76, 89 80, 55 82, 84 81, 80 86, 55 81, 50 kurs z dnia rekomendacji 93, 06 82, 50 82, 30 89, 52 95, 20 107, 90 121, 60 121, 70 117, 90
  PKO BP PKO BP PKO BP71 PKO BP70 PKO BP69 PKO BP68 PKO BP67 PKO BP66 PKO BP65 PKO BP64 PKO BP63 PKO BP62 PKO BP61 rekomendacja trzy maj redukuj sprzedaj sprzedaj data wydania 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-01 2017-12-01 cena docelowa (PLN) 38, 00 38, 00 38, 00 31, 20 kurs z dnia rekomendacji 39, 74 42, 20 45, 66 42, 30
  Play Play Play2 Play1 rekomendacja redukuj trzy maj trzy maj data wydania 2018-07-03 2018-04-06 2018-01-25 cena docelowa (PLN) 23, 50 30, 93 34, 70 kurs z dnia rekomendacji 24, 88 32, 70 33, 20
  Polnord Polnord Polnord29 Polnord28 Polnord27 Polnord26 Polnord25 Polnord24 Polnord23 Polnord22 Polnord21 Polnord20 Polnord19 rekomendacja niedoważaj równoważ równoważ data wydania 2018-06-22 2018-02-02 2017-12-27 cena docelowa (PLN) - - - kurs z dnia rekomendacji 9, 04 10, 50 8, 70
  Polwax Polwax Polwax6 Polwax5 Polwax4 Polwax3 Polwax2 Polwax1 rekomendacja kupuj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-05-09 2018-02-02 2018-01-05 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 16, 69 18, 80 20, 56 20, 53 kurs z dnia rekomendacji 7, 80 11, 05 11, 95 13, 54


  16 Pozbud Pozbud Pozbud9 Pozbud8 Pozbud7 Pozbud6 Pozbud5 Pozbud4 Pozbud3 Pozbud2 Pozbud1 rekomendacja przeważaj data wydania 2017-11-13 cena docelowa (PLN) - kurs z dnia rekomendacji 2, 98
  PZU PZU PZU23 PZU22 PZU21 PZU20 PZU19 PZU18 PZU17 PZU16 PZU15 PZU14 PZU13 rekomendacja akumuluj kupuj akumuluj kupuj akumuluj data wydania 2018-08-02 2018-03-05 2018-02-02 2018-01-05 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 47, 50 50, 58 50, 58 51, 83 51, 83 kurs z dnia rekomendacji 42, 00 41, 55 44, 17 45, 00 48, 50
  Ronson Ronson Ronson8 Ronson7 Ronson6 Ronson5 Ronson4 Ronson3 Ronson2 Ronson1 rekomendacja równoważ równoważ niedoważaj niedoważaj data wydania 2018-06-22 2018-04-03 2018-03-29 2018-02-02 cena docelowa (PLN) - - - - kurs z dnia rekomendacji 1, 09 1, 32 1, 32 1, 45
  Skarbiec Holding Skarbiec Holding Skarbiec Holding3 Skarbiec Holding2 Skarbiec Holding1 rekomendacja kupuj data wydania 2018-02-02 cena docelowa (PLN) 56, 30 kurs z dnia rekomendacji 30, 60
  Stelmet Stelmet Stelmet7 Stelmet6 Stelmet5 Stelmet4 Stelmet3 Stelmet2 Stelmet1 rekomendacja kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-07-04 2018-05-09 2018-03-05 2018-02-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 20, 24 26, 48 27, 72 28, 37 28, 94 kurs z dnia rekomendacji 10, 70 14, 75 17, 15 19, 20 22, 20
  Tarczy ński Tarc zyński Tarc zyński14 Tarc zyński13 Tarc zyński12 Tarc zyński11 Tarc zyński10 Tarc zyński9 Tarc zyński8 Tarc zyński7 Tarc zyński6 Tarc zyński5 Tarc zyński4 rekomendacja równoważ równoważ przeważaj data wydania 2018-05-30 2018-01-29 2017-11-20 cena docelowa (PLN) - - - kurs z dnia rekomendacji 14, 50 13, 05 11, 00
  Tauron Tauron Tauron25 Tauron24 Tauron23 Tauron22 Tauron21 Tauron20 Tauron19 Tauron18 Tauron17 Tauron16 Tauron15 rekomendacja kupuj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj trzy maj data wydania 2018-05-29 2018-04-06 2018-03-05 2018-02-02 2017-12-01 2017-10-02 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 2, 76 2, 73 2, 98 3, 38 3, 23 3, 64 3, 89 kurs z dnia rekomendacji 2, 01 2, 38 2, 69 3, 08 3, 10 3, 75 3, 92
  Torpol Torpol Torpol11 Torpol10 Torpol9 Torpol8 Torpol7 Torpol6 Torpol5 Torpol4 Torpol3 Torpol2 Torpol1 rekomendacja równoważ równoważ równoważ równoważ równoważ równoważ przeważaj data wydania 2018-05-28 2018-03-29 2018-02-02 2018-01-25 2017-11-27 2017-10-24 2017-09-14 cena docelowa (PLN) - - - - - - - kurs z dnia rekomendacji 6, 40 7, 50 7, 98 8, 16 8, 55 10, 93 12, 05
  Trakcja Trakcja Trakcja25 Trakcja24 Trakcja23 Trakcja22 Trakcja21 Trakcja20 Trakcja19 Trakcja18 Trakcja17 Trakcja16 Trakcja15 rekomendacja niedoważaj równoważ równoważ równoważ niedoważaj niedoważaj równoważ data wydania 2018-05-18 2018-03-29 2018-02-02 2018-01-25 2017-11-27 2017-10-24 2017-09-14 cena docelowa (PLN) - - - - - - - kurs z dnia rekomendacji 3, 65 6, 75 7, 24 7, 56 7, 69 10, 30 12, 80
  TXM TXM TXM7 TXM6 TXM5 TXM4 TXM3 TXM2 TXM1 rekomendacja kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj kupuj data wydania 2018-07-04 2018-05-09 2018-02-02 2017-12-01 2017-11-03 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 3, 48 5, 44 5, 41 5, 74 5, 77 6, 10 kurs z dnia rekomendacji 1, 28 2, 10 2, 36 2, 02 1, 99 2, 97
  Ulma Ulma Ulma42 Ulma41 Ulma40 Ulma39 Ulma38 Ulma37 Ulma36 Ulma35 Ulma34 Ulma33 Ulma32 rekomendacja równoważ równoważ równoważ data wydania 2018-05-28 2018-03-29 2017-11-27 cena docelowa (PLN) - - - kurs z dnia rekomendacji 73, 00 66, 50 73, 90
  Unibep Unibep Unibep40 Unibep39 Unibep38 Unibep37 Unibep36 Unibep35 Unibep34 Unibep33 Unibep32 Unibep31 Unibep30 rekomendacja kupuj kupuj akumuluj kupuj kupuj data wydania 2018-04-06 2018-02-02 2018-01-05 2017-11-03 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 10, 10 10, 80 10, 80 14, 00 15, 40 kurs z dnia rekomendacji 7, 50 8, 60 9, 76 9, 90 12, 20
  Vistula Vistula Vistula9 Vistula8 Vistula7 Vistula6 Vistula5 Vistula4 Vistula3 Vistula2 Vistula1 rekomendacja przeważaj równoważ przeważaj równoważ przeważaj przeważaj data wydania 2018-05-23 2018-02-02 2018-01-19 2017-12-13 2017-11-28 2017-08-25 cena docelowa (PLN) - - - - - - kurs z dnia rekomendacji 4, 79 5, 16 4, 34 4, 36 3, 88 3, 26
  Wasko Wasko Wasko3 Wasko2 Wasko1 rekomendacja równoważ przeważaj przeważaj przeważaj data wydania 2018-05-30 2018-03-28 2018-01-30 2017-11-28 cena docelowa (PLN) - - - - kurs z dnia rekomendacji 1, 68 2, 25 2, 24 1, 98
  Wirtualna Polska Wirtualna Polska Wirtualna Polska11 Wirtualna Polska10 Wirtualna Polska9 Wirtualna Polska8 Wirtualna Polska7 Wirtualna Polska6 Wirtualna Polska5 Wirtualna Polska4 Wirtualna Polska3 Wirtualna Polska2 Wirtualna Polska1 rekomendacja kupuj akumuluj akumuluj akumuluj akumuluj kupuj akumuluj data wydania 2018-08-02 2018-04-24 2018-04-06 2018-02-02 2018-01-05 2017-11-03 2017-09-01 cena docelowa (PLN) 60, 00 60, 00 56, 40 56, 10 53, 00 53, 00 53, 00 kurs z dnia rekomendacji 49, 00 54, 00 52, 20 51, 80 48, 20 43, 00 47, 89
  ZUE ZUE ZUE28 ZUE27 ZUE26 ZUE25 ZUE24 ZUE23 ZUE22 ZUE21 ZUE20 ZUE19 ZUE18 rekomendacja równoważ równoważ równoważ równoważ niedoważaj niedoważaj data wydania 2018-05-28 2018-03-29 2018-02-02 2018-01-25 2017-11-27 2017-09-14 cena docelowa (PLN) - - - - - - kurs z dnia rekomendacji 5, 86 6, 12 6, 18 6, 44 6, 89 9, 20  17
  Dom Maklerski mBanku
  Senatorska 18
  00 -082 Warszawa
  http://www.mbank.pl/


  Departament Analiz

  Kamil Kliszcz
  dyrektor +48 22 438 24 02 kamil.kliszcz@mbank.pl paliwa, energetyka
  Michał Marczak +48 22 438 24 01 michal.marczak@mbank.pl strategia
  Michał Konarski +48 22 438 24 05 michal.konarski@mbank.pl banki, finanse

  Jakub Szkopek +48 22 438 24 03 jakub.szkopek@mbank.pl przemysł, chemia, metale
  Paweł Szpigiel +48 22 438 24 06 pawel.szpigiel@mbank.pl media, IT, telekomunikacja
  Piotr Zybała +48 22 438 24 04 piotr.zybala@mbank.pl budownictwo, deweloperzy
  Piotr Bogusz +48 22 438 24 08 piotr.bogusz@mbank.pl handel


  Departament Sprzedaży Instytucjonalnej

  Maklerzy

  Piotr Gawron
  dyrektor +48 22 697 48 95 piotr.gawron@mbank.pl
  Krzysztof Bodek +48 22 697 48 89 krzysztof.bodek@mbank.pl
  Tomasz Jakubiec +48 22 697 47 31 tomasz.jakubiec@mbank.pl

  Jędrzej Łukomski +48 22 697 49 85 jedrzej.lukomski@mbank.pl
  Adam Prokop +48 22 697 47 90 adam.prokop@mbank.pl
  Szymon Kubka , CFA, PRM +48 22 697 48 54 szymon.kubka@mbank.pl
  Andrzej Sychowski +48 22 697 48 46 andrzej.sychowski@mbank.pl
  Tomasz Galanciak +48 22 697 49 68 tomasz.galanciak@mbank.pl
  Magdalena Bernacik +48 22 697 47 35 magdalena.bernacik@mbank.pl
  Sprzedaż rynki zagraniczne

  Marzena Łempicka -Wilim
  wicedyrektor +48 22 697 48 82 marzena.lempicka@mbank.pl
  Bartosz Orzechowski +48 22 697 48 47 bartosz.orzechowski@mbank.pl


  Wydział Indywidualnej Obsługi Maklerskiej

  Kamil Szymański
  dyrektor +48 22 697 47 06 kamil.szymanski@mbank.pl
  Jarosław Banasiak
  wicedyrektor +48 22 697 48 70 jaroslaw.banasiak@mbank.pl
  Treść w podglądzie może zawierać błędy powstałe podczas konwersji plików pdf.

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.

Oceń raport:


Pozytywny

Neutralny

Negatywny


WSZYSTKIE KOMUNIKATY SPÓŁKI
Informacje o spółce
Nazwa:mBank SA
ISIN:PLBRE0000012
NIP:526-021-50-88
EKD: 64.19 pozostałe pośrednictwo pieniężne
Adres: ul. Senatorska 18 00-950 Warszawa
Telefon:+48 22 8290000
www:www.mbank.pl
Kalendarium raportów
2021-11-03Raport za III kwartał
Komentarze o spółce MBANK
2021-09-24 22-09-25
tuInwestor
Nikt jeszcze nie skomentował tej spółki,
możesz być pierwszy.
Odpowiedzialność
prawna

Zgłoś moderatorowi
Copyright © 2017 tu Inwestor