Raport.

DM PKO BP podniósł cenę docelową dla Forte do 86 zł; podtrzymał "kupuj"

Raport wydano przy kursie 78,2 zł.
"Umacniamy się w swojej opinii o potencjalnie bardzo wysokim zwrocie z fabryki płyty, której start zaplanowany jest na 1 kwartał 2018. Sama sprzedaż mebli cały czas rośnie, choć coraz trudniej jest utrzymać tempo ze względu na wzrost skali. Dodatkową opcją na wzrost jest start biznesu w Indiach. Ze względu na dobre średnioterminowe perspektywy, decydujemy się utrzymać rekomendację "kupuj", pomimo oczekiwanego stabilnego wyniku w 2017" - napisano w uzasadnieniu raportu.
W raporcie wskazano, że w ciągu ostatniego roku ceny płyt wiórowych potaniały o około 7 proc., a surowce do jej produkcji potaniały znacznie bardziej. Zaznaczono, że wykorzystanie mocy produkcyjnych spółki na rynku krajowym jest bliskie 100 proc.
"W takich okolicznościach inwestycje we własne moce wydają się trafioną decyzją. Oceniamy, że ta inwestycja może docelowo (po dojściu do pełnych mocy) powiększyć EBIT o około 50 mln zł, a EBITDĘ o prawie 70 mln zł. Tempo wzrostu sprzedaży nieco przyhamowało w 1 kwartale 2017. Coraz większa skala utrudnia utrzymanie tempa wzrostu. Na niekorzyść działa też umacniająca się złotówka, choć ten efekt będzie powstrzymany dzięki wyjątkowo udanej, długoterminowej (do 2019) polityce zabezpieczeń. Większy dług (capex i skup akcji własnych) obciąża koszty finansowe" - napisano w rapocie.
Zdaniem analityków, Forte "jest spółką przygotowaną do wzrostu", a o jej sukcesie "w średnim terminie zadecydują nastroje konsumentów w Europie". Zaznaczono przy tym, że spółka zainwestował także w Indiach.
"Na początku roku grupa weszła w joint-venture z partnerem z Indii – i zainwestowała 2 mln euro w 50 proc. akcji Indian Furniture Products Limited. To mała, nierentowna, ale obiecująca (ze względu na olbrzymi potencjał rynku) część dużego indyjskiego koncernu Adventz. Wkład Forte będzie koncentrował się na dostarczeniu +know-how+ i organizacji produkcji" - napisano w raporcie. (PAP Biznes)

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.

Oceń raport:


Pozytywny

Neutralny

Negatywny

WSZYSTKIE KOMUNIKATY SPÓŁKI
Informacje o spółce
Nazwa:
ISIN:
NIP:
EKD:
Adres:
Telefon:
Komentarze o spółce
2020-04-03 09-04-02
tuInwestor
Nikt jeszcze nie skomentował tej spółki,
możesz być pierwszy.
Odpowiedzialność
prawna

Zgłoś moderatorowi
Copyright © 2017 tu Inwestor
PiriBit Sebastian Urbański
ul. Okopowa 113/19 p.1
91-849 Łódź
NIP: 888-28-35-649